Lista ocen Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 (88) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawelec
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Jśli kupisz samochós z dobrą historią serwisową, nie przewiduję większych awarii. Bardzo ważne, aby poprzedni właściciel wymieniał olej w automacie co 60 tysięcy kilometrów i tu nie ma oszczędności. Dodatkowo, jeśli twój egzemplarz jest przedliftowy , masz pompę hamulcową SBC. Ja osobiście sobie to rozwiązanie bardzo chwalę. Takich hamulców nie miałem w żadnym innym aucie. Dodatkowym atutem może buć fakt, że nawet jak będziemy hamować...
~Cwany
Sedan W211 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Sterowniki, czujniki, odcinanie turbiny gdy jakiś czujnik złapie nieprawidłowy pomiar, szarpanie skrzyni, wycieki oleju i wiele wiele innych. I to nie jest tak że kupiłem zdezelowanego grata, a ja jeździłem aż coś się urwało. Dbałem o swój egzemplarz i wymieniałem wszystko na bieżąco ale po jakimś czasie ten samochód wyniszcza psychicznie i finansowo bo ile można walczyć o to żeby normalnie dojechać 10 km z domu do pracy bez szarpania abo...
~Jockerasas
Sedan W211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Jeszcze się nie zdarzyło żeby auto odmówiło posłuszeństwa nagle. O każdej poważniejszej naprawie wedziałem wcześniej. Z poważniejszych rzeczy to kompresor airmatic, kompresor klimatyzacji oraz turbina ale przy przebiegu 300 tyś km uważam, że to nie poważna usterka tylko po prostu zużycie materiału. Poza tym wiele rzeczy wymieniłem bo "czułem, że już się kończą" i nie czekałem aż padną całkowicie.
~seastar@seastar.pl
Sedan W211 3.2 V6 (320) 224KM 165kW
180.000 km. Ostatnio wysiadł mi podobno sterownik hamulców (komputer karze jechać do serwisu by sprawdzić hamulce). Chcieli ode mnie 6000zł. Nie dałem, jeżdze i nic się nie dzieje a wiem że w dobrym warsztacie, nie ASO, zrobią mi to za 1500zł. 2x wymieniałem (ale na gwarancji) moduł Sama. Zablokowała mi się dzwognia skrzyni i mnie odholowali także nie wiem czy to coś poważnego czy nie.
~il Dottore
Sedan W211 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
W aucie na przestrzeni 120 tys km (kupiłem go gdy miał 3 lata i 70 tys km) wymieniłem: przednie zawieszenie, sondę lambda, przewód do niej,uszczelkę pod głowicą... więcej grzechów nie pamiętam. W sumie śmiech na sali biorąc pod uwagę że wóz ma prawie 10 lat. Poza tym tylko lejesz i jeździsz + części eksploatacyjne. Nie jest to jednak 100% bezawaryjne auto.
~Jarek
Sedan W211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Odpukać, jeszcze nie miałem ale pewnie będę. Życie. Tym bardziej, że podejrzewam, że ten przebieg 180 tysięcy nie jest realny. Chociaż, przed zakupem. sprawdziłem samochód w pełni w specjalistycznej firmie i nie mieli do niego uwag. A sprawdzili bardzo dokładnie. W raporcie miałem opis ze zdjęciami co do ryski i plamki rdzy. Po VIN również.
~Michał
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Ten W211 to niewypał kupiłem go 5 dni temu, a dziś stoi w serwisie... jak tylko go odbiore to go sprzedaje!!! naprawa kosztuje 5.000 PLN... mam kilku znajomych krórzy jeżdzą W211 i z tego co się dowiedziałem to ceny serwisu nie są tanie sięgają nawet kilkunasut tysięcy złotych! radzę przemyśleć kupno takego samochodu.
~ZGONGWIAZDY
Sedan W211 2.1 (220 CDI) 170KM 125kW
kAŻDA JEDNA ZEPSUTA NAJMNIEJSZA PIER... JEST POWAŻNĄ AWARIĄ PONIEWAŻ TE AUTA NATYCHMIAST SIĘ UNIERUCHAMIAJĄ - NIE KUPUJ MERCEDESA !!!!!!!JEŻDŻĘ 5 LAT I NAWALAŁ SILNIK, SKRZYNIA, DWUMASA, WTRYSKI, POMPA ,PODUSZKI O WSZECHPANUJĄCEJ RDZY WOLĘ NIE WSPOMINAĆ DO TEGO SZYBY, WSPOMAGANIE = WSZYSTKO
~CZESŁAW L RYBNIK
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Znowu autko w serwisie nic nowego jak się ma kupę złomu to tak bywa dwa albo trzy razy w miesiacu nie wiem może się to wreszcie skończy jadę go topic w święconej wodzie może to coś da !!!!! MAM ZNAJOMEGO MA 220CDI 2005r - ma ten sam problem co i Ja PISZCIE PISZCIE MOŻE TO COŚ POMOŻE!!!!
~Wojtek
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Mercedes, poza fatalnymi egzemplarzami z podejrzana przeszloscia to rozwiazanie dla inteligentnych - placisz duzo na poczatku, ale cieszysz sie nim kazdego dnia bez doplacania za serwis. W kazdych warunkach. Tak samo bylo w mojej E-klasie W124 E220 z 1992 roku.
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211