Lista ocen Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 (93) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jockerasas
Sedan W211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Jak to w Mercedesie - troszkę "leniwie" się prowadzi, nie jest to BMW no ale przecież po to właśnie kupuje się Mercedesa ;) Zawieszenie Airmatic to po prostu poezja. Fakt, jest drogo jak coś się zepsuje, trzeba pamiętać o wymianie filtra airmatic raz do roku - to podstawa! Na standardowych 16' felgach auto nie pływa na koleinach i prowadzi się pewnie. Tryb Comfort - wrażenie jakbyśmy płynęli a nie jechali. Tego nie da się nawet...
~pawelec
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Zawieszenie wielowahaczowe robi swoje. Standardem jest normalny zawias i koło 16" - taki zestaw miałem w poprzednim w211. Było miękko, ale ewidentnie nie do szybkich zakrętów. W obecnym w211 mam fabryczne sportowe zawieszenie i koło 17". Jest różnica, bo komform mniejszy ale po zakrętach auto jedzie tam, gdzie chcesz. Pozostaje jeszcze koło 18" i zawieszenie air matic, z którymi to jeszcze nie miałem doświadczenia, więc się nie wypowiem.
~katana
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Merc prowadzi sie znakomicie ! Nie ma jazdy bez gwiazdy ! Moze przy barzdo ostrych zakretach sie troszke wychyla ,a le to w koncu wersja elegance , a nie sportowa odmiana Avangarde ! Ale jak zamontowłąem zamiast seryjnych 16 : , Aluski 18 " z AMG , auto zaczeło sie prowadzic zankomicie , ale z tyłu zastosowłąem opony 265 i zaczoł palic o półtora litra wiecej ! Komfort jazdy super , jedynie precyzja ukałdu kierwoniczego mogłby byc neico...
~Jarek
Sedan W211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Jak to w mercedesie. Nie jest to sportowe zawieszenie ani twarde ale na zakrętach się buja. Jak to robią, że jest komfortowe a na zakręcie sztywne to nie wiem. Potrafi jednak się rozbujać na jak to określają drogowcy garbach poprzecznych. Szczególnie jak łagodne i kilka. Jak ktoś miał 190 to zachowóje się podobnie.
~Janusz
Sedan W211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Jak na napęd na dwa nawet nieźle, ale nie prowadzi się to tak dobrze jak np. PassatV64motion - którym jeździłem, czy Volvo V70 AWD, jednak jeżeli chcemy się pobawić też się nie nadaje przez wszystkie systemy, które niby wyłączone, też na wiele nie pozwalają, ogólnie jestem z układy jezdnego dosyć zadowolony.
~Artan
Sedan W211 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Trudno coś złego napisać. Bardzo komfortowy. Zawieszenie jeszcze bardziej wytrzymałe niż w W210 czy W202, w wiekszości z aluminum ale z wymiennymi końcówkami = tania eksploatacja. Samochód przy bardzo dużych prędkościach zachowuje się nazwyczaj pewnie na drodze.
~Stefan
Sedan W211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
Uklad jezdny to porazka , jezeli chodzi o autostarady to znasnie ,ale jezeli chidzi o Polske to tragedia , przejechalem tym autem po polsce 800 Km i bylem taki zmeczony , te auto trzeba po prostu strasznie trzymac. jada tym autem nie czuje sie go ze jest bezpieczne!
~dźwigu
Sedan W211 1.8 (200 Kompressor) 184KM 135kW
Zawieszenia lekko pływa, nie jest sztywne, ale za to mega komfortowe. Niestety wielowachacz bardzo kosztowny przy wymianie. ASO oferuje economy line- oddajesz stare, nowe (regenerowane z gwarancją) masz za pół ceny. Ogólnie dobrze znosi nasze drogi.
~;))
Sedan W211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
auto bardzo dobrze sie trzyma drogi jednak czuc jego mase co mozna uzyc jako komplement promien skretu poprostu perfekcyjny auto dosc duze ale wszedzie sie wcisnie (mieszkam w londynie i bardzo fajnie jezdzi sie nim po zatloczonych drogach)

Mercedes Klasa E W211 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~marooned
Sedan W211 3.2 4 Matic 224KM 165kW
4 Matic jest rewelacyjny, zwłaszcza zimą. Jednak wyeliminowanie pojawiających się luzów po większym przebiegu to spore wyzwanie finansowe. Przeguby napędowe przedniej osi (4Matic) występują tylko jako oryginalne półosie napędowe - cena 3400,-zł/sztuka...
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211