Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

Artan, 11 lat temu
Silnik 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Rok produkcji 2006
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wszytskie merce po 2005 już nie gniją.
Najepszy merc jakiego miałem. Jestem bardzo zadowolony
Silnik pracuje bardzo cicho, nic nie wskazuje że to Diesel - Kompletna cisza, powiedział bym nawet nuda jak na V6. Moc - oj naprawdę robi robotę w połączniu z skrzynia 7G w zasadzie objeżdza 99% samochodów na drodze. 0-100 6,8s. Vmax ograniczony do 250km/h. Silnik jest świetny , a miałem juz wiele mercedesów.
Czysta poezja. Tylko pilnować zmian oleju i nie katować od startu - a wytrzyma bardzo wiele. Biegi przerzuca prawie niezauważalnie bez szarpnięć. Dzięki niej auto pali naprawdę mało. Np predkość 110km/h silnik ma 1200 obrotów/min. Rewelacja.
Trudno coś złego napisać. Bardzo komfortowy. Zawieszenie jeszcze bardziej wytrzymałe niż w W210 czy W202, w wiekszości z aluminum ale z wymiennymi końcówkami = tania eksploatacja. Samochód przy bardzo dużych prędkościach zachowuje się nazwyczaj pewnie na drodze.
Jak to w sedanie, wszystko gra.
Dla mnie mercedes to wzór ergonomii. Jakość wykonania wnetrza to po prostu klasa i styl premium - koniecznie w skórze.
Zero uwag.
Z przodu super, z tyłu mniej niż w W210.
W211 z tym silnikiem czyli 3,0 V6 Cdi ,jest rewelacyjnie wyciszony. Do 160km/h można szeptać i delektować się cichą muzyką. Spory skok jakościowy między poprzednim modelem
Jak na możliwości auta, powiedział bym ,ze pali jak kompakt. Spokojna jazda do 110 km/h trasa 6,5L, Zazwyczaj trasa to 6,9-7,5. Autostrada i prędkość nie mniejsza od 150Km/h około 8L. Po mieście nie jeźdżę - trodno mi powiedzieć.
Wysoka jakość to i niestety dość wysoka cena. Auta na rynku wtórny są dość drogie ,a ceny zadbanych egzemplarzy nadal bardzo wysokie. Trzeba przyznać mercedes pozbył sie już wstydliwego i zamierzonego problemu rdzy (poza dostawczakami)
Na razie bez uwag, auto kupione osobiście od pierwszego właściciela w DE. Nie miałem okazji nawet żarówki wymienić
Odpukać brak. Jednak poziom zkomplikowania auta daje do myslenia

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW [l/100km]

7,1