Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

JacekP, 8 lat temu
Silnik 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Kupiłem auto w salonie za ponad 390 tyś. w wersji max, do 90 tys. km sprawowało się idealnie. Dokładnie po 100 już po gwarancji zepsuła się skrzynia - naprawa 11 tys. zł. po następnych 10 tys. padło zawieszenie pneumatyczne i teraz psuje się regularnie co około 6 miesięcy mimo naprawy w renomowanych serwisach. Usterki układu elektrycznego to już norma - psują się pierdoły. Wczoraj odebrałem z salonu nowego CLA250 4Matic ale tym razem wykupiłem gwarancję na 5 lat za 1130zł.
Silnik jest bardzo elastyczny i nie można narzekać na jego trwałość. Po przejechaniu 178 tyś km kompresja idealna i turbina też. Wymieniałem tylko świece żarowe. Ale czujniki w układzie wtryskowym to masakra.
Sama skrzynia bardzo dobra chociaż mam 4Matic 5 biegowy. Podczas jazdy żadnych szarpnięć. Łopatki przy kierownicy przydatne tylko do redukcji przy wyprzedzaniu. Trwałość po zdechłym azorkiem. Zepsuła się po 100 tys. km a napraw 11 tys. zł po następnych 70 tys. km za 2800zł mimo wymian oleju co 50 tys. km
Bardzo dobry. Samochód jedzie jak przyklejony. Jedynie na zimę musiałem założyć felgi 17" i wyższe opony bo orginały 18" gną się na dziurach namiętnie.
Doskonały. Tylko nawigacja akutalizowana z dużym opóźnieniem.
Fotele wygodne.
Nic do zarzucenia.
W 4 osoby doskonale ale dla 5 tunel z tyłu bardzo przeszkadza.
Do 170 km/h żadnych hałasów. Najlepiej na autostradzie jedzie się 150 km/h.
Myślałem że, CDI będzie w miarę oszczędne ale w mieście przy normalnej jeździe nie schodzi poniżej 11,5 l/100km. Miłe zaskoczenie na trasie 8,2 l
Za tą cenę jakość mechaniki powinna być zupełnie inna. Poprzednio miałem Forda F150 - wnętrze tandeta ale mechanika doskonała.
Rano modlę się żeby nie zapaliła się jakaś kontrolka awarii.
Zawieszenie i skrzynia biegów.

Mercedes Klasa E W211 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Mercedes Klasa E W211 Sedan W211