Lista ocen Mercedes Klasa E W212 Kombi (14) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Klops
Kombi 350 CGI BlueEFFICIENCY 306KM 225kW
Niestety niska ocena. Skrzynia 7g Tronic jest wolna, ociężała i psuje odbiór z całego układu napędowego. Biegi przełącza delikatnie i bez szarpnięć ale czas ich przełączania woła o pomstę do nieba. Jestem niemile zaskoczony jej pracą tym bardziej, że raczej nie wynika to z jej uszkodzenia czy braku należytej obsługi serwisowej, bo serwis wykonałem zaraz po zakupie i nikt nie zgłaszał żadnych nieprawidłowości. W trybie sport jeszcze jest jako...
~Dariusz
Kombi 250 CDI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW
Skrzynia pracuje bardzo dobrze ale troche mało w niej agresji - przy starcie próbuje nie zerwać przyczepności. A opcja S sport nie wiele się różni od opcji C comfort. Dodam że warto wymienić olej bo to nie duży koszt (330zł olej, 70zł filtr z uszczelka miski, 45zł bagnet oleju bo Mercedes daje tylko zaślepkę w miejsce bagnetu, robocizna 0zł o ile mamy gdzie to zrobic.) a skrzynia powinna odwdzięczyć się bezawaryjnością.
~Piotr 33l.dolnośląskie
Kombi 350 CDI BlueEFFICIENCY 231KM 170kW
Skrzynia 7 biegowa automatyczna typu direct select(przy kierownicy)Bardzo wygodna obsługa(nie trzeba odrywać rąk od kierownicy)Zmiany biegów szybkie bez szarpnięć.Zmienna charakterystyka w trybie sport dochodzi do 4 tys obrotów w trybie komfort zmienia szybciej przy ok 2500 obr.Jest tez tryb manual.Rewelacja
~Tomas
Kombi 350 CDI BlueEFFICIENCY 231KM 170kW
Jak najbardziej ok, choć jeżdzę tylko w trybie sport. Jedyne co wkurza to że za każdym razem po odpaleniu trzeba zmienić tryb z E na S. W poprzednim modelu po uruchomieniu silnika był tryb taki jak poprzednio wybrany - zdecydowanie lepsza opcja!!!
~Mirek R
Kombi 200 CDI BlueEFFICIENCY 136KM 100kW
pieciostopniowa automatycna skrzynia daje znakomicie radę w różnych warunkach.. jest wystarczająca .. moim zdaniem jest nawet lepsza w normalnym zyciu i trybie jazdy normalnego obywatela i warunków naszych dróg..
~Marek
Kombi 350 CDI BlueEFFICIENCY 265KM 195kW
Automat (6 biegów) wybiera w miarę szybko i sprawnie. Jednak przy jeździe z małą prędkością, np. w korku tak do 30km/h szarpie podczas zmiany biegu. Wyraźnie inna praca zimnej i ciepłej skrzyni biegów. Ciekawe co to będzie zimą?
~Mirek
Kombi 350 CDI BlueEFFICIENCY 231KM 170kW
Na comfort trochę zbyt zamula. ale można wtedy wygodnie płynnie się przemieszczać. Lopatek w kierownicy używałem tylko w pierwszym roku, teraz mi przeszło
~Dawid
Kombi 350 CDI BlueEFFICIENCY 231KM 170kW
Skrzynia biegów to największy minus tego auta , do sportu nie polecam . Długo myśli a czasami reakcje na pedał w podłogę są żadne
~Piotr
Kombi 200 CGI BlueEFFICIENCY 184KM 135kW
skrzynia 5cio biegowa, którą można określić słowem OSPAŁA i NIEZDECYDOWANA...zdecydowanie najsłabszy element w układzie napędowym auta

Mercedes Klasa E W212 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Rafal
Kombi 350 CDI BlueEFFICIENCY 231KM 170kW
7 G tronik w komfort powolna ale w Sporcie jest ok Fajniutko zmienia biegi i podobno dlugowieczna
Mercedes Klasa E W212 Kombi