Lista ocen Mercedes Klasa S W140 Sedan (41) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrew_1977
Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
Jeżeli chodzi o niezawodność, to nie miałem wielkich problemów ze swoim egzemplarzem, od momętu przyprowadzenia - eksploatacja - sprężyny zawieszenia musiałem powymieniać - popękały - eksploatacja, rolka od paska wielorowkowego, świeca żarowa 2-go cylindra, oringi w ukłądzie paliwowym, przekaźnik w sterowniku silnika - to z poważniejszych. Reszta standard, klocki, tarcze, filtry, olej.
~Wojciech
Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
Po dwudziestu latach użytkowania zawsze coś się zepsuje i trzeba się z tym liczyć, nic nie jest wieczne. Ja miałem problem z pompą wtryskową. Trochę ciekła i zapowietrzała się jak było mało paliwa w baku, ale po regeneracji jest jak nowa. Kilka innych usterek też było, ale było to normalne zużycie materiału.
~Slawek i Das Frau
Sedan 3.2 231KM 170kW
Na razie nic mi się nie zepsuło. I tak trzymać ... A nie ! kłamstwo. Zaciął się dach otwierany. Pojechałem do prawdziwych fachowców w Warszawie przy Jagielońskiej (remontują tylko szyberdachy i nic więcej) Ze starości zeszło zabezpieczenie z wyciszeniem. Koszt 400 zł i działa cudownie.
~Wojtek
Sedan 2.8 193KM 142kW
Jest dobrze ale że bajerów elektryczno-pneumatycznych jest cała masa to coś czasem lubi się popsuć, zwłaszcza od silnych mrozów. Wycieraczka przestałą się wysuwać, jedna antenka od wstecznego też, dociąganie drzwi nie działa (standard), wyciek ze skrzyni biegów. Większość do naprawienia w garażu.
~junkers0@op.pl
Sedan 4.2 279KM 205kW
Mam go od nowiości jak się dba to się ma - nic się nie psuje. I niech nikt nie pisze że to złom i tym podobne slowa. Pisza tak Ci którzy nighdy nie siedzieli ani nawet nie dotkneli kierownicy moedleu W140. Pewnie że jak ktoś sobie kupił zaniedbanego wytuczonego to trzebna włożyć i grzebać
~vit
Sedan 3.2 231KM 170kW
nic dodać nic ująć. 29000km wymiana uszczelki pod głowicą+ tarcze hamulcowe, 310000km wymiana chłodnicy W międziczasie wymiana elementów zawieszenia ale to normalka w naszych cudownych realiach. Z elektryką0 problemów do dzisiaj poza wymianą anteny elektrycznej po 6 latach eksploatacji.
~PrzemoMN
Sedan 3.2 231KM 170kW
Jak w każdym aucie. A to czujka parkowania wysiądzie, a ponieważ jest to układ liniowy, to siada wówczas cały system. Przy czym koszt wymiany czujki to drobnica. W starszych modelach mogą pojawiać się problemy z wypalonymi oprawkami żarówek.
~Rafal
Sedan 5.0 326KM 240kW
Samochody oferowane do sprzedazy w Polsce to kible , takiego auta nie sprzedaje sie ,bo sie znudzilo , tylko dlatego , że kazdy uwaza , ze jak ma Merca do na przeglady jezdzic nie trzeba i w pewnym momencie koszty robia sie duze, a drobiazgi sa kosztowne.
~Only MB
Sedan 3.2 231KM 170kW
Wszystko się trzyma, nic nie odpadło, wszystko działa. W ogóle dotykając czegokolwiek czy to klamka czy kierownica czy fotel czuć,że to nie jest tandeta jak w koreańskich wozach. Daje wrażenie doskonałości i solidności
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa S W140 Sedan
10,4
12,8
17,6
~Tomek S
Sedan 4.2 279KM 205kW
Jak kupimy zaniedbany egzemplarz, albo taki ktory dlugo stał (unikajcie Japońcy) to mozna srogo sie napocić z drobnymi mankamentami. Nie dzialajacy centralny, antenki ,dociagi ,elektryka....
Mercedes Klasa S W140 Sedan