Lista ocen Mercedes Klasa S W140 Sedan (53) - Silnik

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Sedan 3.5 Turbo-D 150KM 110kW
Dla mnie samochód genialny. Majestatyczny i \"muscle\", ale przytulny i komfortowy. Wielki, ale z durgiej strony przez \"kładzące się\" koła i możliwość kręcenia małym palcem wciśnie się tam gdzie chce. Mam teraz wielki problem, chcę zmienić auto. Bardziej rodzinne by się przydało. I co mam kupić powiedzmy do 25 tys co byłoby lepsze?? No co?? Co nie obejrzę to zawsze widzę coś co mnie wkurza. Wsiadam w \" Cesarza\' jadę do chaty i mam wyrzuty...
~Rafal
Sedan 5.0 326KM 240kW
Pojemnosc , moc i moment obrotowy sprawiaja , ze auto jezdzi Silniki zoznaczoniem na 119 i 120 czyli 4200-5000 i 6000 maja tendencje do wiecznego podciekania , poniewaz sa mocno zabudowane i temperatura pracy w lato ok 100 stopni C w miescie Przed zakupem auta z takim silnikiem nalezy bezwzglednie sprawdzic rozciagniecie lancucha rozrzadu , gdy jest 10 stopni lancuch do wymiany , gdy sie tego nie dopilnuje naprawa od 12000 pln , nie mozna...
~Edek
Sedan 6.0 408KM 300kW
Generalnie pod siedmiu latach eksploatacji musze stwierdzi że samochod jest Super prawie pod każdym względem. Zaraz po kupnie zrobołem generalną regulacje, przegląd i przez cały okres nic specjalnego się nie stało poza oczywiście czynnościami eksploatacyjnymi i paroma drobnymi usterkami. Obecnie chce go zamienic na nowszy ale po przeczytaniu opini mam pewne obawy co do waryjności W-220.
~Wojciech
Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
Niezawodność i odporność na jakość paliwa, to najważniejsze zalety. Zużycie paliwa teoretycznie większe niż nowoczesne Diesle, ale w praktyce wygląda to lepiej. Po zregenerowaniu pompy wtryskowej spalanie spadło, a moc wzrosła. 177 koni wystarczy do spokojnej i średniej jazdy. Do sportowej jazdy należy kupić benzynowy silnik.
~Tomek S
Sedan 4.2 279KM 205kW
Solidna konstrukcja o duzej pojemności i wystarczajacej mocy dla tego auta. Potrafi bezpiecznie wyprzedzic wiekszosc aut na naszych drogach. Jezeli sie spieszymy to mozna przy 240km/h zalączyc tempomat i obserwowac w jakim tempie znika paliwo i przejechane kilometry) Dzwiek V8 uzaleznia.
~adam
Sedan 6.0 408KM 300kW
Silnik bardzo elastyczny, ciągnie z dołu jak mocna V6 w nowoczesnym dieslu, a dalej jest tylko lepiej. Niestety trudny do ustawienia. Na autostradzie czuć pojemność i żaden diesel nie da rady. Jedziesz 200 chcesz przyspieszyć, dajesz trochę gazu i masz w moment 240. Mało to możesz dalej !!!
~Slawek i Das Frau
Sedan 3.2 231KM 170kW
Przyspieszenie aksamitne w skali pełnych obrotów. Ma się wrażenie że tak samo przyspiesza w zakresie 40 - 60, co 140 - 160. Silnik daje radę spokojnie, choć mnie przestrzegano, że tylko 5.0l. Oczywiście, po zakupie w Polsce wymieniłem wszystkie możliwe płyny (koszt 1600 PLN)
~Wojtek
Sedan 2.8 193KM 142kW
Silnik rewelacja. Mimo że najmniejszy ma bardzo przyzwoite osiągi, dynamiczny start spod świateł gwarantowany, prędkości ponad 200 km/h również. Piękny sportowy dźwięk powyżej 2800 obr/min, jeśli w ogóle go usłyszymy :)
~Grabarz
Sedan 3.2 231KM 170kW
loszka jest zajebisty samochod :) piec lat temu wyrywalo sie na niego laski :)) jezdzi sie wspaniale, a ze duzo pali to yrzeba sobie kupic Lupo kto pojezdzi loszka nie zechce innego samochodu....!!! POZDRAWIAM
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa S W140 Sedan
10,4
12,8
17,6
~PrzemoMN
Sedan 3.2 231KM 170kW
Bezproblemowy, ładnie pracuje, elektryka działa - nie ma z nią kłopotów. To mocna strona tego modelu MB. Co ważne, gdy coś siądzie, to dość łatwo to naprawić i bez kosmicznych wydatków.
Mercedes Klasa S W140 Sedan