Lista ocen Mercedes MB-100 II (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sebastian
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
pali ok 8-10 l trasa/miasto , części bardzo drogie , np nowa półoś 1000 zł , naprawiałem układ kierowniczy (drążki) i zawieszenie (sworznie) , zapłaciłem 1600 zł , za wymianę sprzęgła 1100 zł z robotą . samochód nie daje radości z jazdy , to czołg , jest głośny i trzęsie w nim (z przodu belki skretne+amory) siedzi się na kole.Tył niedociążony lata i podskakuje,przez to łatwo wpada w poślizgi na mokrym czy śniegu, trzeba mieć umiejętności żeby...
~Dudu55
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
Średnio pali ok 9.5l/100 km, jak na pojemność 2.4 i masę ponad 1700 kg to w miarę przyzwoicie, ten silnik konstrukcyjnie pamięta jeszcze lata 50te więc trzeba mu to wybaczyć :) Ceny części niezbyt duże.
~wroclawmarcin
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
bardzo ekonomiczny!!! najmniej spalil mi 7.4l na 100km. srednio na trasie 7.8-8l na 100km. w miescie jakies 10.5 (wrocław). ceny napraw... on sie nie psuje bo tu sie nie ma co psuc, wiec jakie ceny?
~Marius Asan
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
jak dba sie o zawieszenie (solidne smarowanie) to nie ma problemu z naprawami a i spalanie jest na poziomie 9l ropy w mieście z małą ilością towaru, załadowany 1toną pali 10l w mieście
~rabi
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
Jeździ na wszystkim co tłuste - rzepak, ropa, opał i nic mu nie jest. Oprócz normalnych rzeczy wynikających z eksploatacji nic poważnego nie wymieniałem.
~JANEK
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
Spalanie niewielkie, a co do kosztow napraw to niewiele naprawialem ale mozna kupic uzywki za niewielkie pieniadze i sprawuja sie swietnie.
~lader
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
mało pali ale części fakt. strasznie drogie nawet używane do tanich nie należą na szczęście tak często się nie psuje
~jotka-Biłgoraj
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
koszt eksploatacji niski ale naprawy zbyt drogie, nowe części ceny b. wysokie, częsci "podróbek" dla tej marki jest zbyt mało
~Mariusz
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
Części są, ale dość drogie. Tylko że auto się nie psuje. Wolę wydać więcej a rzadziej niż co chwilę warsztat.
~kamiligi
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
jak na 2,4 silnik pali jak T4 czyli do 8 w trasie przy prędkości 80 km/h w mieście weżmie do 10 litrów