Ocena kierowcy - Mercedes SLK R171 Roadster AMG

Andrzej W, 5 lat temu
Silnik 5.4 V8 (55 AMG) 360KM 265kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes SLK R171 Roadster AMG 5.4 V8 (55 AMG) 360KM 265kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdzewiejące elementy nadwozia
Układ elektryczny : Czujnik położenia wału
Jest to mój najlepszy zakup, samochód po 13 latach nadal robi na drodze ogromne wrażenie, koszty utrzymania są na bardzo akceptowalnym poziomie i niezawodność samochodu potrafi zaszkodzić. Samochód mimo zaledwie 360KM potrafi utrzeć nosa niejednemu 400 konnemu autu. Składany dach natomiast daje nam uniwersalność i powoduje, że po 13 latach eksplotacji auto ma przejechane 160 000 km a nie 40 000 km tak jak pozostałe auta, które też od czasu do czasu używam do zabawy.
Genialna jednostka napędowa, jeden z ostatnich wolnossących V8mek i chyba tylko Mercedes oferuje ją w tak małym samochodzie!
Dobra i szybka skrzynia porównując nawet ze współczesną dwusprzęgłową skrzynią Stronic zananą z Audi
Zdecydowanie mocniej nastawiony na komfort niż we współczesnych autach sportowych natomiast według mnie jest to atut tego samochodu. Wspomaganie oceniam na trochę na zbyt mocne
Niestety Mercedesy z tego okresu są podatne na rdzę więc kupując samochód nie powinno nikogo dziwić, że samochód eksploatowany na naszych drogach może mieć ogniska rdzy
Akceptowalna
Pełna elektryka foteli wraz z pamięcią oraz elektryczna kolumna kierownicy. Żaden konkurent w tej klasie nie może pochwalić się aż tak rozbudowaną regulacją.
Jako jedyny w tej klasie posiada Airscarf, który powoduje, że jadąc w jesienne dni bez dachu mamy ciągły nadmuch ciepłego powietrza na szyję
Samochód ma dużą ilość miejsca oraz dosyć rozbudowany zestaw schowków. Na pewno bije na głowę ilością miejsca takie samochody jak Porshe Boxster, czy BWM Z4.
Samochód nawet w dłuższej trasie nie jest męczący. Poziom wyciszenia jest analogiczny do samochodów 15 lat młodszych.
Jak na ten poziom osiągów oraz wyjątkowość samochodu ze względu na wersję
Auto z bardzo dużym potencjałem do stania się przyszłym klasykiem, bardzo mała ilość wyprodukowanych egzemplarzy, Jedno z ostatnich V8mek
Zdarzają się bardzo rzadko
Brak po przejechaniu 160 000 km