Ocena kierowcy - Mercedes Vaneo

logistyka_trans, 10 lat temu
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes Vaneo 1.6 82KM 60kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik benzynowy jest bardzo ekonomiczny, niezawodny i zrównoważony. Na gazie wyśmienity w trasy.
Bez żadnych większych uwag. Jakość lakieru w Mercedesach taka sobie, uważam to za szczegół nie mający wpływu na użytkowanie.
Bardzo dobry silniczek, jak na tak pojemny samochodzik z towarem daje radę nawet na czwartym biegu. Na piątym biegu przy obciążeniu towarem już czuć małą ilość koni. Szybkość 90-130km/h to najlepsza prędkość przelotowa z towarem. Powyżej 140km/h wiatr już zaczyna stawiać opór i staje się głośno. Na trasie (szybkości do 120km/h) pali na 100km prawie jak mój stary motorower!
Dobrze wchodzą biegi ale ma długi suport. Piąty bieg wchodzi najlepiej po wyżej 80 km/h. Poniżej 80tki wchodzi ale stawia lekki opór. Ciekawe czy specjalnie tak zrobili?
bardzo długi, dostawczy samochodzik więc manewry wyglądają troszkę inaczej niż w osobówce. Coś za coś, ale za to jaka przestrzeń ładunkowa!
Pierwszorzędna widoczność. Szyby olbrzymie.
Super pojemny samochodzik, jak mało który. Berlingo czy Kangurek się nie umywają. Jak się ładnie rozplanuje to do Merca Vaneo wchodzi nam dokładnie tyle samo co do Jumpera. Tyle, że nasz Citroen to tragedia (niekończące się awarie) więc przestaliśmy cytrynę użytkować w dalekich trasach. Mesio jest bardziej pewny, wygodniejszy, nie mówiąc o mniejszym spalaniu.
Klima jest ok ale nawiew ciepłego zimą mogli by poprawić.
Przestrzeń z naddatkiem, aż za dużo. Jak się siedzenie odsunie do końca można nogi wyprostować.
Przyjemnie się nim lata w trasy. Benzynowy silniczek jest cichutki, bez warczenia, bez zgrzytania tylko sobie szumi.
W mieście potrafi i 11l gazu spalić ale to w końcu dostawczak. W trasie jak się nie przyspiesza i nie ciśnie pali jak krasnoludek! Miałem trasę gdzie spalenie gazu zeszło nawet poniżej 7l, a leciałem z towarem za siedzeniem. To był rekord. Możliwe że gaz był dobry, jak to w kraju. W standardzie około 8,5l gazu w trasie spala. Wymiana paska rozrządu kosztowała 770zł w 2009r, 560zł w 2010r, 600zł w 2012r. Klocki po 120zł, wydech 250zł.
Tani był w zakupie, tani jest w eksploatowaniu, niezawodny, pakowny, wygodny w trasach, miękki i komfortowy więc całkiem całkiem Mesio!
Nic nigdy nie strzeliło w trakcie jazdy. Wszystkie materiały i przeglądy na bieżąco. Radio odmówiło posłuszeństwa ale to nie wina Mercedesa tylko mechanika który odłączył nam akumulator na przeglądzie. Po zaprogramowaniu radio jest cacy.
U nas bezawaryjnie, 90% w trasie z towarem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 82KM 60kW [l/100km]