Lista ocen Mercedes W123 Sedan 2.4 D 80KM 59kW 1976-1985 (50) - Silnik

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Silnik który polecam i jaki posiadam w swoim 123 to 240 diesel. W miarę mocny spalanie jak w 200 diesel i nieznacznie słabszy od 300 diesel który ma 5 cylindrów i nie jest tak wyważony jak 4 cylindrówka. Po za tym koszt remontu jest tańszy o ten cylinder i jednak dostępność części używanych do 4 cylindrów większy. Kultura pracy jest na wysokim poziomie no i ten klekot napawa człowieka pewnością że motor przejedzie jeszcze ze 100000 tys km. u...
~Alex
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Wersja 240D (2.4 litra) to chyba najlepsza jednostka z serii. Bardzo wytrzymały motor, choc konstrukcyjnie to juz epoka lodowcowa Po wielu latach jednak nadal pracuje i nadal działa doskonale. To zabytkowa konstrukcja z przed wielu lat, wieć i taka ma kulture pracy, ale chyba wole ten klekot niz dzisiejsze TDCIMultijety itd.. Regularnie potrzebuje dolewek oleju, ale tez i to zakładał producent (jest o tym wzmianka w instrukcji obsługii, ze...
~zadowolony wlasciciel:)
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
tego silnika nie trzeba reklamowac jest poprostu niesmiertelny moj mercedes ma 25 lat a zamyka licznik bez problemu wskazowka potrafi za licznik wyjsc nie bierze oleju poprostu rewelka jedyne co musialem przy nim zrobic to wymienic poduszki filtra powierzta bo sie zerwaly ale koszt byl smieszny
~jeriWYTNIJTO@poczta.onet.pl
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Niewysilony,konieczna jest w miarę częsta (20tkm)regulacja luzu zaworów,jako,że nie ma automatycznej kasacji.Jedyna rzecz, jakiej nie robiłem w moim W123 po zakupie (jedynie rozrząd wymieniony - przebieg 370.000 wg licznika ale jestem prawie pewien,że jest większy (sądząc po kierownicy, pedałach, itd.)
~Malolat bez prawka który ma beczke ( mam 14at )
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
silnik pracuje bez zarzutów, odpala na praktycznie dotyk. mam narazie 14 lat i juz nabylem BECZKE ponieważ jestem fanem tego samochodu, nie mam prawka ale u nas nie jezdzi policja więc worze sie mą beczka. bardzo trwaly silnik na tamte lata daje 5
~Brzeku
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Silnik poprostu rewelacja mam go ponad 16lat ani razu nie nawalil zawsze dojechal do celu !! Codziennie 7 dni w tyg przez 16 lat jezdzony na taXI I DALEJ chodzi chalasuje ale jedzie auto nie do zajechania polecam wszystkim !!
~Fantom
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Silnik, na którym zawsze można polegać. Troszkę ´wołowaty´, ale jak na 65KM, gdy się przycisnie to nawet miło zaskakuje niewielką ´rezerwą´ mocy.
~WojZok
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
gdyby była ocena wieksza niż "doskonale" z pewnością byłaby jeszcze większa, jedynie co do ekonimiczności to pozostałaby na przecietnym... ;(
~saganov
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Silnik chodzi bardzo równo i miarowo. Co prawda nie przyspiesza jak jego mlodsi bracia ale to co oferuje w zamian w zupelnosci to rekompensuje.
~Radi
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
dieselek bardzo elastyczny( na 4 biegu od 40 do 150 km/h na prawde da się osiągnąć) jedyne co to klekocze z deczka, jest jednak niezniszczalny)
Mercedes W123 Sedan