Lista ocen Mercedes W123 Sedan 2.4 D 80KM 59kW 1976-1985 (46) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zadowolony wlasciciel:)
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
chodzi super mam 4 i jedyna wada to brak 5 biegu ale ja nie nazekam bo skrzynia naprawde jest udana chodzi miekko i jest suchutka mimo 300tys km przebiegu w nowych lagunach po 100tys 6biegowa skrzynia jest zazwyczaj cala ulana i czeka juz na wymiane francuzi mogli by sie uczyc na beczkach
~Brzeku
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Skrzynia chodzi bez zazutu przez 10 lat mialem skrzynie 5 biegowa.... przy 4 biegowej to juz nie ta sama jazda na tamtej licznik sie przekrecal i wskazuwka dochodzila do 25-30km a jechal ok 190. Przebieg ma sporo powyzej miliona i most zaczyna wyc. Ale toczy sie dalej :)
~Piotrek
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Jeżdziłem wieloma autami ale tak intuicyjnej skrzyni biegów nie zaznałem (fakt w starej Mazdzie 626 rocznik87 podobnie było ale o niebo droższa w naprawach) Biegi wchodzą bez jakiś mocnych szarpnieć drążkiem poprostu do przodu i do tyłu jak kijem w wiadrze wody:) REWELACJA!!!!
~Alex
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Doskonała skrzynia biegów. Mam tylko 4-ke, ale skrzynia bdb zestopniowana, wspaniale, lekko i precyzyjnie pracujaca. Sprzegło chodzi delikatnie i miekko. Naparwde czućróznice miedzy MB a iinymi autami z tamtego okresu. wystarczy pozmieniac biegi...:))
~Olaf
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
po przerobkach 5-cio biegowa- rewelka, jedynie przy duzych mrozach kiedy nie rozgrzana trzeba uzywac troszke wiekszej sily ale po przejechaniu 1km jest poprosu rewelka
~wojtas
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
automat super, manual po dużych przebiegach minimalnie odbiega od stanu początkowego ale biegi nadal wchodzą lekko nie tak jak np. w VW...
~saganov
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Biegi wchodza gładko i bezproblemowo. Jeszcze mi sie nie zdazylo zebym "walczyl" z wajha. Brakuje co prawda 5-go biegu ale coz, mozna sie obejsc bez tego.
~a .lipski
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
pięć za trwałość,cztery za 4-ry biegi ,mam 2,0 benz. i też mi to przeszkadza.niestety nie miałem okazji przewieźdz się 5 tką.
~RYDZU
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
4 biegowa - jedynka właściwie potrzebna tylko do ruszenia z miejsca, długi zakres pracy 4 biegu (od 50km/h - do końca)
~Malolat bez prawka który ma beczke ( mam 14at )
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
skrzynia narazie mi sie nie rozleciala ale mam nadzieje że bedzie mi jeszcze slurzyc przez ladne pare lat
Mercedes W123 Sedan