Lista ocen Mercedes W123 Sedan 2.4 D 80KM 59kW 1976-1985 (43) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
No!!!! Tutaj auto jak by Karl Benz myślał o naszych drogach. Niezniszczalne po remoncie zawieszenia zapominasz na 200000tys kilometrów o zproblemach z nim. Drogi trzyma się jak po sznurku, efekt płynięcia po drodze zauważają wszyscy kierowcy w123. To zawieszenie jest źródłem mitów krążących po światku kierowców. To trzeba poczuć. Rewelacja Pamiętajcie!!!! Jeżeli wymieniacie tuleje gumowo metalowe,gruszki itp. Róbcie to na orginałach są...
~Alex
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Bardzo dobzre zestrojony. Jest miekki i ma pzrechyły, ale jednoczesnie daleko mu do utraty przyczepności. A buja buja i o to chodzi:) Ale naparwde trudno znaleźdz lepsze rozwiazanie. proste do granic wytrzymałosci, z przodu nie ma McPhersona, jest amort. i spzrezyna i wachacze. Mozna samemu zmienic w jedno popołudnie. Tylne zawieszenie neizależne, daje duze poczucie komfortu.
~saganov
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Zawieszenie jest wspaniale pod warunkiem iz poszczegolne elementy sa w dobrym stanie. Na progach zwalniajacych zwalniam z przyzwyczajenia, ale przejechanie przez tory tramwajowe ze spora predkoscia, praktycznie nie odczuwalne. Przy podobnej jezdzie fabrycznie nowa Panda mojej drugiej polowy myslalem ze wyladuje w pizzeri na rogu.
~Fantom
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Daję tylko 4-kę ponieważ, jakby nie patrzeć zawieszenie jest mocno zmęczone po 27-28 latach. Na pochwałę zasługuje komfort, który się przez te lata jeszcze nie skończył. Jak na ´limuzynę´ klasy średniej samochód świetnie trzyma się drogi (na zakrętach przy dużych prędkościach).
~Malolat bez prawka który ma beczke ( mam 14at )
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Beczka to wygodny samochód bardzo mieki i komfortowy. Mialem neosa skuter ale go sprzedalem i kupilem Beczke. Skuterem moglem jezdzic wszedzie ale beczka daje wieksza frajde nawed jesli nie mam prawka i jezdze tylko po wiejskich drogach
~zadowolony wlasciciel:)
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
to auto nie skacze nie trzesie nie boi sie kraweznikow ono plynie po drodze kazdy kto ma poloneza jest w szoku po przejazdzce beczka a wspomaganie jest nie do opisania przesiadajac sie do octavi 2003r mam wrazenie ze to woz z weglem
~rafi
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
jak uklad jezdny zadbany to nie ma lepszych zawieszen, dziura, wyrwa w asfalcie a on sie tylko bujnie i nic nie czuc. ogolnie jak sie przesiadlem z BMW 325 e30 do niego to nie ma o czym mowic, stabilnie, neutralnie, przewidywalnie
~jeriWYTNIJTO@poczta.onet.pl
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Wydawałoby się ,że fabryczne 175-ki są zbyt wąskie, jednak o ile zawieszenie jest w dobrym stanie, bez problemu prędkości powyżej 100km/h na łukach.Warto zmienić tylne sprężyny na utwardzane!
~pawel.olszewski@pgnig.pl
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
trzymanie drogi rewelacyjne, stabilna jazda przy predkosciach okolo 140 km/h, a i w jezdzie miejskiej nie ma problemow, zona byla zszokowana, ze tak duzym autkiem mozna tak latwo manewrowac
~bonku
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
zawieszenie wzorcowe (jakość + trwałość), gorzej z układem kierowniczym-waga pojazdu i polskie wertepy psują geometrię i części za nią odpowiedzialne. REWELACYJNY PROMIEŃ SKRĘTU!!!
Mercedes W123 Sedan