Lista ocen Mercedes W123 Sedan 2.4 D 80KM 59kW 1976-1985 (40) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fantom
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
W czasie ponad 3-letniej eksploatacji musiałem wymienić nagrzewnicę ponieważ poprzednią ´zjadła´ rdza. - Zamiast odparowywać, przednia szyba zaparowywała płynem chłodniczym, który przez dziurę/y w nagrzewnicy dostawał się do niej i przy włączonym ogrzewaniu osiadał na szybach, zwłaszcza na przedniej i był bardzo trudny do sunięcia. Po wymianie nie mam zastrzeżeń. A propos - Aby się uchronić od tego, co spotkało mnie w ciągu lata należy co...
~Piotrek
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Jechałem zimą w góry i po niespełna 6 minutach siedziałem w krótkim rękawku w aucie. Inni kierowcy dziwnie się na mnie patrzyli ale skąd mogli wiedzieć jak szybko się nagrzewa i jak świetnie trzyma temperature wnętrze auta. W swoim aucie mam webesto i klimatyzacje. Webasta nie używam ale klimatyzacja działa rewelacyjnie porprostu zimne powietrze w upalne dni wylewa się z nawiewów. Jeżeli masz chociaż szyberdach to już latem jest...
~Malolat bez prawka który ma beczke ( mam 14at )
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
beczka jest to stary samochód nie majacy klimy jednak jesli sie nie ma klimy a ktos jest delikatny to niech sbie zalorzy, ja tam otwieram szyberdach oraz szybe kierowcy i ciesze sie zyciem poniewaz jade Starym mietkiem hehehe
~saganov
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Nie mam zastrzezen. Co prawda w mojej wersji nie ma klimy, ale i tak nawiewy daja sobie swietnie rade. 2 kanaly wietrzace, lewy i prawy. Co nie jest standardem w niektorych nowych autach, a istanialo juz w latach 70 tych.
~zadowolony wlasciciel:)
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
co do ogrzewania w beczce to kazdy kto jeździl wie ze mozna sobie zima sahare w srodku zrobic ja mam szyberdach tak ze latem tez jest ok ale jak ktos trafi na wersje z klima to jest juz naprawde luksus
~Filip
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Po pięciu minutach w najgorsze mrozy piekiełko... W tym roku dla zabawy zobaczyłem jak mocno wygrzeje się wnętrze.. Przy -18 Na dworzu temp wzrosła wewnątrz do +40, więcej nie wytzrymałem....
~Q3N
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Nie wiem czy to wina wentylatora ale na 3 za mocno nie wieje z wywietrznikow dla porownania u kolegi w124 na 4 suszylem sobie wlosy :)
~BARTI
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
WENTYLACJA JEST DOSKONAŁA NA ZIMNYM SILNIKU OGRZEWANIE CAŁEGO SAMOCHODU TRWAŁO OK.5MIN., A NA CIEPŁYM OK.2MIN.
~Alex
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Doskonałe ogrzewanie, dwie strefy! Obieg zimnego powietrza dobrze rozplanowany, skutecznie chłodzi poprzez przednie nawiewy.
~rafi
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
chwila moment i cieplo szyby odparowuja szybko chyba ze do chwytu powietrza dostanie sie woda wtedy jest problem
Mercedes W123 Sedan