Lista ocen Mercedes W124 Coupe (34) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~g
Coupe 3.0 180KM 132kW
Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Jeśli kupiłeś/chcesz kupić 300CE na KE-Jetronicu z gazem-to twój problem. Męcz się z tym. Pali tyle ile musi. Chcesz auta ekonomicznego-odpuść sobie...Bo będzie bolało. A kupować 180PS żeby jeździć jak emeryt...? Bez sensu. Ceny części śmiesznie niskie, nawet zakup w ASO nie ruinuje budżetu.Uwaga na mechaników-niektórym tylko się wydaje że potrafią. A tak naprawdę auto jest bardzo proste w swej...
~Wujek Maciek
Coupe 3.2 220KM 162kW
coś ca coś - do trójki przy wciśnięciu gazu na opór od 2,5 tys stawia mnie bokiem - piątke wpinam przy 200km/h ale to kosztuje - komplet cewek, kabli i świec (oryginał+bosch+ngk) kosztuje póltora koła - pompa padła od chłodzenia - zamiennik nowy 800zł - tarcza sprzęgła zamiennik 750 - wchodzi 8l oleju - leje syntetyk castrol rs formuła - wymiana oleju prawie pięćset zł - części do zawieszenia śmiesznie tanie - części do coupe dużo droższe niż...
~Pioto
Coupe 2.2 150KM 110kW
Tu zaczynają się problemy. Samochód klasy D (dzisiaj w zasadzie C), cena na zakup niska, ale koszty utrzymania pozostają. Drogie będą naprawy zawieszenia, koszty paliwa, ubezpieczenie, wymiana elementów których nie ma zamienników. Naszczęście podzespoły nie są awaryjne i są szroty, ale pewne elementy są już stare i nie ma sensu używanych kupować. Zatem koszty ze względu na konstrukcję i wiek dość wysokie. Spalanie LPG poniżej.
~Bobik
Coupe 3.0 180KM 132kW
jak sie kupuje coupe to sie 3.0 to sie nieliczy na ekonomiczność chyba że ktoś jest naiwny , auto na benzynie spala max 23 chyba że ktoś posiada wyzłowanego złoma , a instalacjia gazowa to jest do zapalniczek a nie do mercedesa miałem było fajnie przez 1 miesiąc ale wrarzenia szybko przemineły został zdemontowany...a samochód w automacie 220 koni nigdy niespali 10 litrów to jest bzdura jak piszą
~Dawid
Coupe 3.0 24V 220KM 162kW
Jeśli ktoś szuka ekonomicznego auta, to jak najbardziej odradzam. Auto ze wzg. na spory zasób mocy potrafi dość szybko osuszać zbiornik paliwa. W mieście 20l/100km to w okresie zimowym (lato 16-18) nic niepokojącego. Ubezpieczenie na akceptowalnym poziomie...ceny niestety oryginalnych części juz nie bardzo. Cóż...chcesz mieć gwiazdę to płać.
~marcinbalicka
Coupe 2.0 122KM 90kW
Samochod wazy niecale 1.5 tony i mimo tego nie pali niewiadomo ile.Oczywiscie wszystko zalezy od techniki jazdy.Zreszta wybierajac taki samochod liczylem sie z jego spalaniem.Jak bym chcial ekonomiczne autko to kupilbym sobie Seicento-a pozniej bym na nie zwymiotowal.Ja mam gaz i jezdze naprawde tanio.
~Antek
Coupe 2.3 132KM 97kW
Wciesniej mialem FIata Palio 1.2 i teraz mam 124 w lpg, fiat palil 8, 124 pali 11, tylko ze lpg... a noge mam ciezko, przy tym spalaniu auto bylo rozpedzane do 180km/h(na niemieckich autostradach) moze pojechal by szybciej ale byla zima i wolalem nie kusic losu...
~AdamMakar
Coupe 3.0 180KM 132kW
Mówiono mi, że tych aut się nie gazuje. Jeżdżę blisko rok na gazie, a auto sprawuje się genialnie. Owszem spalanie gazu w mieście sięga zimą 17-18 litrów, jednak przeliczając to na benzynę jest to zaledwie około 9 litrów. Czy to dużo czy mało? Dla mnie do zaakceptowania.
~Ryba
Coupe 3.0 24V 220KM 162kW
Ekonomiczny to nie jest. Ściągnąłem Coupe\'tke zza granicy, zawieszenie jeszcze oryginalne, wszędzie znaczki Mercedesa, póki co od 3 lat nic nie musiałem naprawiać i wymieniać. Co roku diagnosta na przeglądzie jest zdziwiony stanem zawieszenia.
~Davidushka
Coupe 2.3 132KM 97kW
Zważywszy, ze to najprawdziwszy mercedes, to ilość części używanych i zamienników jest imponująca. Części są w dobrych cenach, ale trzeba pamiętać, że to nie jest samochód z pod znaku FSO. Dla maruderów polecam Fiata Seicento.
Mercedes W124 Coupe