Ocena kierowcy - Mercedes W124 Kombi

emil009, 14 lat temu
Rok produkcji 1988
Mercedes W124 Kombi 2.0 109KM 80kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt, inaczej mówiąc cały, nie wspomnając i o przestrzeni ładunkowej :-)
Układ elektryczny : rozrusznik - okazało się, że nietypowy a i komputer też
Jednym słowem ostatni z prawdziwych mercedesów. Trwały, niezawodny, wygodny i bezpieczny
Niewysilony choć jak dla mnie trochę za słaby ale cóż... to w końcu nie jest auto sportowe, chociaż czasem zadziwia innych użytkowników dróg ;-)
Automat spisuje się dobrze chociaż poprzedni właściciel nie dbał jak powinien i teraz jest z nią troszeczkę problemów, ale ja się przyzwyczaiłem i jeżdżę :-) nie zamieniłbym się na manual. Choć czasem brak 5 biegu...
Trwałość!!!! To jego zaleta ale i wada zarazem. Cóż nasze drogi i mercedesa zmogą z czasem.
Jak na duże auto z jedną wycieraczką z przodu to nie ma co narzekać. Dobrze widać i co tu więcej mówić.
Jak dla mnie brak podparcia lędzwiowego ale fotel jak na swój wiek nie jest wysiedziany więc nie ma co narzekać. W zimne dni to nie powiem jestem szczęśliwy jak sobie włączę ogrzewanie :-D
Jak na duże auto - kombi - do dobrze grzeje - nie przysłaniam chłodnicy nawet w mrozy - zagrzewa się szybko i szybko osusza szyby.
Kierowca i pasażer z przodu miejsca dość mają dla siebie i na wyciągnięcie nóg ale pasażerowie na tylnej kanapie mają mniej wygodne miejsce do siedzenia z racji składanej kanapy. Ale w końcu to kombi nie sedan
Nie narzekam, cóż rocznik robi swoje
Można powiedzieć, że chciałby się żeby mniej spalał ... silnik nie za mocny i nie za słaby w zależności od tego jak się go pogoni to zużycie waha się od 10l do 16l na 100km (oczywiście gazu - benzyny spala min. 10 l/100km). Koszty zakupu części zależy od sklepu a i części używane też zależą od kogo i gdzie się kupuje ale w sumie nie jest drogie w eksploatacji.
Za trwałość trzeba dobrze zapłacić. Ceny części przystępne.
Jak już wcześniej wspomniałem jego wadą jest trwałość... jak już padnie to wszystko :-D Ale na razie jeżdżę i nie narzekam. Choć ostatnio to i alternator i rozrusznik odmówił współpracy ...
Bez problemu, siadam i jadę gdzie chcę, zawze mnie dowiezie do celu :-)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 109KM 80kW [l/100km]

12,7