Ocena kierowcy - Mercedes W124 Kombi

paweł, 12 lat temu
Silnik 3.0 T 147KM 108kW
Rok produkcji 1991
Mercedes W124 Kombi 3.0 T 147KM 108kW 1989-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wymieniłem sworzeń z jednej strony, ponad 10km zrobione i nic się nie dzieje, a jeżdzę po tragicznej drodze.
Silnik : Jakaś linka do pompy. Nie do zlokalizowania przez amatora.
Póki co nie narzekam. Jeździ, przepala moje ciężko zarobione pieniądze, czasem się upomni z jakąś pierdołą do zrobienia, ale na trasie nie zawiódł.
Nakręcone 350 tysięcy. I mało i dużo. 300TD to bardzo przyjemny silnik zarówno na trasę jak i do miasta. Pić swoje niestety pije - trasa normalna jazda 2 osoby~8; miasto 10 jak nic. Spalanie takowe wynika oczywiście ze skrzyni auto. W zimie raz prawie nie zapalił (przy -21) takto jedna laweta do mechesa - jakaś linka się zerwała, a automata nie poholujemy. Mam high hopes pojeździć jeszcze nim sporo.
Automat sprawuje się naprawdę nieźle - jak na swoje lata. Jak zimna wiadomo, czuć zmianę biegów lekkim szarpaniem. Po zagrzaniu nie mam zastrzeżeń. Wiadomo, że nie ma co porównywać z 7biegowymi w nowych samochodach, ale czasem brakuje tego 5-ego biegu. Do miasta idealne rozwiązanie, po roku jazdy nie chce mi się już zmieniać biegów jak wsiadam do manuala.
Trochę za słabe wspomaganie uważam. Poza tym hmm, nie chciałbym zmian.
Pomimo niskiej pozycji kierowcy, bardzo dużo widać. Lewe lusterko wolałbym większe ale to co jest wystarcza. Duża szyba i ogólnie dobra widoczność wokół auta.
Automat, el. szyby parę bajerów, no naprawdę nie przechwalając się nie brakuje mi nic więcej. Porządne materiały tapicerka, wszystko czytelne.
Ha to co powinno być wzorem. Po przejechaniu ok. 1km bucha ciepłem (zimą). Po przejechaniu 2-3km naprawdę ostro grzeje. W porównaniu z koreańczykami, japończykami, czy Oplem - przepaść.
Nie ma co się rozpisywać. Kawał miejsca, zwłaszcza w kombi. Po złożeniu siedzieć miejsca leżące w bagażniku dla osób do 2m wzrostu.
Kolejne 5 - silnik głośny, ale tylko na zewnątrz. W środku słyszy się jedynie 1/10. Bardzo dobrze wyciszony.
Jeżeli mowa o spalaniu to nie uważam tego auta za bardzo ekonomiczne - w mieście bierze 10 litrów ropy jak nic - w końcu 3.0 z turbiną. Na trasie jak poniesie ułańska fantazja to weźmie tyle samo. A jak się w mieście w korkach postoi i jeszcze agresywnie wyprzedza to może lekko zaboleć. Ocena 4, mam nadzieję nie na wyrost. Póki co nabite ponad 10000km co zrobić musiałem zrobiłem poważnych wymian póki co nie ma na szczęście.
Z tym zaczekam jeszcze rok. Póki co jestem umiarkowanym optymistą.
Hmm 21 lat robi swoje. Nie kupiłem za grosze, spodziewałem się całkowitego braku problemów, ale porównując do problemów jakie miałem wcześniej, to 4 murowane.
1 raz nie chciał jechać - na gaz biedak nie reagował. Na szczęście okazało się to być głupstwem, no ale laweta zaliczona.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 T 147KM 108kW [l/100km]

8,9