Lista ocen Mercedes W124 Sedan 2.3 132KM 97kW 1985-1993 (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
0,0
~pwsc@vp.pl
Sedan 2.3 132KM 97kW
Przeciętnie a to dlatego,że w stosunku /moc/osiągi/spalanie jest źle...Auto żre paliwo nie mówiąc o tym,że silnik jest klasyfikowany jako 2,3 i ma wyższe opłaty(od 2,2 są wyższe ubezpieczenia).Ale to pikuś...Awarie..strasznie drogie! Byle pierdołka min.200zł.Zawias podatny na uszkodzenia(dodam,że jak jeździłem w Niemczech było lepiej).Przy prędkości ponad 200 na godzine wżera paliwo no i zużycie oleju też wzrasta.
~pwsc@vp.pl
~Damians
Sedan 2.3 132KM 97kW
na te czasy zuzycie raczej przecietne motor M102 zuzywa na miescie jakies 12,5 l benzyny, na trasie potrafi zejsc do okolo 10 l benzyny, z powodu szerokiej dostepnosci do czesci oryginalnych jak i zamiennikow naprawy sa latwe i tanie autko jest tez wmiare proste konstrukcyjnie.
~Meti
Sedan 2.3 132KM 97kW
fakt, ten samochód pali nie dużo, ale kompletnie nie nadaje się na gaz..te jest całkowicie samochód benzynowy.2.3+Gaz = ogromne koszty ciągłych usterek. Mimo to nie chciałby próbować jeszcze raz tego samochodu nawet bez gazu.Pozdrawiam
~ilfrin
Sedan 2.3 132KM 97kW
czesci bardzo latwo dostepne, samochodow jest wszedzie duzo i chyba na calym swiecie:) na szrotach mozna wszystko znalesc (ja wyciagnolem silnik za flaszke z coupe z mojego rocznika i taka sama pojemnosc)
~brabus
Sedan 2.3 132KM 97kW
minimalne spalanie jakie odnotowalem to 7 l na trasie do wroclawia natomiast maks to 17l na odcinku 90 km ale byla taka potrzeba i to powinno byc zrozumiale 2.3e
~Wojtek
Sedan 2.3 132KM 97kW
Ogólnie od 8 do jakiś 13 litrów, w zależności od stylu jazdy i rodzaju trasy. Koszty napraw i przeglądów porównywalne z innymi samochodami. Dużo zamienników w przystępnych cenach.
~NaCiebieKolej
Sedan 2.3 132KM 97kW
Hmmm dałem dobrze ponieważ ze względu na masę, wiek, automat, i pojemność uważam, że jest dobrze. Pozatym nie można całe życie oczczędzać.
~Marek
Sedan 2.3 132KM 97kW
Mój samochód (automatyczna skrzynia biegów) palił stanowczo za dużo w porównaniu do tych samych wersji silnikowych Merca W124.
~dlaludzi@poczta.onet.pl
Sedan 2.3 132KM 97kW
fakt, pali nie mało, ale nie można wymagać od takiego silnika, żeby mało palił i był tak mocny; ceny części w miarę przystępne
Mercedes W124 Sedan