Ocena kierowcy - Mini Countryman R60 Crossover Facelifting

Artshape, 3 lata temu
Rok produkcji 2015
Mini Countryman R60 Crossover Facelifting 1.6 190KM 140kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Karoseria, zawieszenie
Auto, które robi niebywałe wrażenie. Mam w kolorze błękitnym w oklejeniu JCW z rocznika 2016 ALL4
Daje radę. Trochę głośny. Jest to nowa jednostka z końca produkcji o oznaczeni N18 pozbawiona bolączek (rozciągający się łańcuch) Jednostka zdobyła kiedyś nawet nagrodę silnika roku.
Sześciobiegowa automatyczna. Fajnie chodzi w trybie sport.
Tutaj rewelacja. Jak brzmi slogan MINI „Gokartowa frajda z jazdy„ Oczywiście jest dość twardo sportowo zestrojone zawieszenie plus Run Flat, nie każdy to może lubić
Auto które budzi emocje. Różne w większości mega pozytywne. Baaardzo rozpoznawalne Żona się śmieje ze nie mogę nim jeździć na panny....hehe
Największe mankament to nisko poprowadzona przednia szyba co skutkuje tym ze aby obserwować sygnalizacje świetlna to trzeba się nachylić, lub stanąć z dała od świateł. Ja nieraz patrzę przez szyberdach
Poza szybą przednią wszystko ok
Wydajna klimatyzacja plus ogrzewane fotele dają radę
Zaskakująco dużo miejsca jak na te gabaryty. Zanim pojawiło się drugie auto w rodzinie (X5 G05) byliśmy 5 osobowa rodzina na nartach. Wypchany po brzegi i box na dachu. Śnieg i górskie serpentyny, dał rade. Było mega!!!
Powyżej 140km/h już jest głośno. No i jeszcze doznania w postaci drobnych strzałów z wydechu w trybie sport, ale to już aspekt pozytywny.
Pojazd do tanich nie należy. Kast dość ciężki przez dodatkowy most i wał Zużycie w mieści na krótkich dystansach ok 12l. Trasa 7l. Ubezpieczenie pakiet 2.5tys.
Cena katalogowa tego egzemplarza to 164 tys. Zdecydowanie za dużo. Ja go kupiłem w mega promocji jak od pół roku na rynku był nowy model F60 i dostałem go 99 tys brutto.
Przebieg 36 tys i absolutnie nic. Warunek wymiana oleju co 10 tys.
Odpukać NIC!!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 190KM 140kW [l/100km]