Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Mini Countryman

Lata produkcji: 2010 - teraz
Segment: Auta małe

Mini crossover (segment I; zaliczany też do grupy SAV-ów – Sports Activity Vehicle) produkowany od 2010 roku. Pierwszy samochód marki w tym segmencie, zarazem największy auto w jej historii. Dotychczas powstały dwie generacje modelu – druga oferowana jest od 2017 roku. Swoją nazwą Countryman nawiązuje do Austina Mini Countrymana, auta o kształtach vana z lat 60. ubiegłego stulecia. Jego trzydrzwiową odmianą był produkowany do 2016 roku model Paceman. Countryman był pierwszym Mini produkowanym poza Wielką Brytanią (w Austrii i Holandii oraz w Azji). Nazwa modelu oznacza w języku polskim „wieśniaka”.

Powagosław

Okazuje się, że rodzinne Mini to wcale nie był taki zły pomysł – wystarczy spojrzeć na popularność tzw. miejskich crossoverów. Countryman ma nad nimi jedną przewagę: nie jest kompromisem jeśli chodzi o rozmiary czy proporcje, nie jest też żadnym nowym, ryzykownym pomysłem stylistycznym (bywa w tej klasie). Jest po prostu sobą.

~Powagosław
Luzacjusz

Z praktycznego punktu widzenia auto bez większego sensu, ale i najbardziej sensowne ze wszystkich Mini. W sumie zawsze tak było: Countryman był propozycją dla fanów Mini, którzy chcieli crossovera. Więc wszystko się zgadza.

~Luzacjusz

Mini Countryman – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Mini Countryman

Moc silników 90–231 KM
Pojemność silników 1,5–1 499,0 l
Prędkość maksymalna 168–234 km/h
Przyspieszenie 0-100 6,5–13,9 s
Mini Countryman Crossover Facelifting

Publikacje o Mini Countryman

Newsy o Mini Countryman

Mini Countryman