Lista ocen Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW 2016-2019 (14) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Olo
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Najsłabszy punkt tego auta. Nie dość, że skrzynia tylko 5 biegowa, to jeszcze mało precyzyjna. Cyklicznie mam takie mały przycięcia przy zianie biegów. Kwestia przyzwyczajenia, ale tej klasy auto powinno mieć skrzynię precyzyjną. Być może skrzynia tak pracuje, że sam drążek zmiany biegów jest wyjątkowo długi. No i brakuje 6 biegu. W zamian za brak 6 mamy skrzynię bardziej elastyczną. Na 5 biegu da się jechać już 50 km/h (i nawet tak podpowiada...
~JaJanusz
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Tu mam zastrzeżenia, lubię docisnąć i szybko zmieniać biegi. Mam wrażenie, że nie mogę tego robić ta szybko jakbym chciał i muszę jakieś 0,25 sekundy poczekać na położeniu "luz" zanim przeskoczę z 3 na 4. Poza tym strasznie brakuje 6 biegu na trasie, ale w końcu crossover to autko z założenia miejskie.
~arrasb
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Zdecydowanie element do poprawy. Średnia precyzja zmiany biegów - trzeba się jej po prostu nauczyć. Mogłaby być 6 stopniowa, zyło by się po prostu lepiej każdemu kierowcy. Rzecz jasna pamiętamy czasy gdzie 5 biegów królowało na dordze i nikt nie marudził...ale mamy 2018 rok! 6 biegów powinno być!
~Wolan
Mitsubishi ASX
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Boję się dać pełną piątkę bo nie wiem czy nie trafię kiedyś na lepszą. Ta jest konkretna i bez zbędnych luzów czy oporów. Skrzynia z tym silnikiem tworzą zgrany tandem dzięki nim samochód jest elastyczny a przy redukcjach można nawet pokusić się o "sportowy pazurek szczeniaka" ;-))
~Arkadiusz
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Jest dobrze, ale 6 byłaby trafieniem w 10! Po przekroczeniu 90-100km/h mamy czasem dorcuh potrzeby przerzucenia na wyższy (6) bieg... którego po prostu nie ma. Po kilku dniach przyzwyczajamy się, że ten silnik powyżej 100 km/h po prostu musi wejść w ciut wyższe obroty.
~Michal
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
chodzi dobrze i cicho, ale na moje oko to skrzynia do Diesla - przelozenia nie sa zbyt szczesliwe, co powoduje "mulowatosc" silnika
~GypsyKing
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Plus za dość gładką pracę, ale wrzucanie pięciobiegowej skrzyni w 2017 r. to jakieś nieporozumienie. Jest to częściowa przyczyna braku dynamiki.
~Elp
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
O dziwo bałem się, że dłuższy niż w Lancerze drążek będzie przeszkadzał ale nic z tych rzeczy biegi wchodzą gładko. Bez uwag
~ADAM
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Bardzo precyzyjna i lekka w obsludze. Posiada dlugie przelozenia do ktorych trzeba sie przyzwyczaic
~50-latek/ milion przebiegu
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Ech.. gdyby była to szóstka pewnie 5 gwiazdek by się należało.
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2016