Lista ocen Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW 2013-2015 (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arek
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Przy zakupie samochodu brałem pod uwagę konieczność zamontowania instalacji gazowej ( posiadałem takową w poprzednim samochodzie), dlatego szukałem silnika który spełniał by te wymagania i już z zasady był w miarę oszczędny. Nauczony doświadczeniem z poprzednich marek, brałem pod uwagę, że dane producenta będą się różniły o około 20%, do stanu rzeczywistego. I tu duże zaskoczenie - są one porównywalne a w przypadku spokojnej jazdy nawet lepsze...
~Jozef_M
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Auto nie jest zbyt dynamiczne, ale jak na swoje gabaryty mało pali. Codziennie dojeżdżam do pracy ok. 14 km w jedna stronę, 70% przebiegu to jazda po mieście, prędkość od 40-100 km/h. Pozbierałem paragony z każdego tankowania od 05.05 do 22.09.2016 r. dodatkowo na każdym zapisywałem przebieg, tak więc pomiar zużycia paliwa jest wg mnie rzetelny. Paliwo ORLEN VERVA 98, zużycie 291 litrów, pokonany dystans 4523 km, wynik 6,43 l/100km. Ktoś tu w...
~Adam
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Niskie spalanie na szczęście rekompensuje niektóre wady tego auta! Wiadomo coś kosztem czegoś. Więcej mocy, lepsza dynamika ale spalanie wtedy większe! U mnie przy jeździe w miarę spokojnej w cyklu mieszanym średnie spalanie wychodzi 6,4 l/100 km więc wynik uważam za bardzo dobry. O to mi chodziło przy codziennych dojazdach do pracy-a robię 80 km dziennie! Przy bardzo spokojnej jeździe, tj. ok. 80 km/h przy min. obciążeniu potrafi zejść wg...
~Pawel1507
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Koszty paliwa na przyzwoitym poziomie ze względu na stosunkowo niskie spalanie - pozytywnie mnie tym zaskoczył. Serwis porównywalny z innymi markami. Utarło się, że Mitsubishi ma bardzo drogi serwis, ale ja tego nie potwierdzam. Za przegląd w ASO po 4 latach zapłaciłem ok. 500 zł z moim olejem i filtrem kabinowym. Podobne ceny są w ASO innych marek.
~zadowolony
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Przy jeździe delikatnej do 100 km/h można zejść poniżej 5 litrów na 100km. Na autostradzie przy 100 km/h sprawdzane na odcinku 50 km 5,8. Przy prędkości 140 km/h - tempomat - wynik równy 8 litrów na 50 kilometrach. W mieście przy oszczędnej jeździe 6,5l.
~carjan
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Za wcześnie jeszcze abym mógł dokładnie ocenić. Liczę na bezawaryjność mego ASX. Dałem 4 gwiazdki bo wiem że Mitsubishi jako ASO do tanich nie należy. Polecam by jadąc na przegląd samemu zakupić filtry, klocki, oleje, na pewno będzie taniej
~Marek
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Na razie bez uwag. Spalanie zadowalające. W porównaniu z moim poprzednim autem jest bardzo duża poprawa. Silnik MIVEC ze zmiennymi fazami rozrządu potrafi być oszczędny. Po za tym 5 lat gwarancji :)
~Bruce Norwit
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Średnie spalanie LPG to 11,5 l/100 km. Z tym że ok. połowa przebiegu przy prędkościach w okolicy 130-140 km/h. Także koszt przejechania 100 km to 30 zł... :) Przeglądy i naprawy jeszcze niedoświadoczone.
~Michał
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Części są stosunkowo niedrogie, mało pali, w sumie to nie ma się w nim co zepsuć poza częściami zużywającymi się w normalnej eksploatacji (np. tarcze, klocki itp).

Usterki Mitsubishi ASX I

Mitsubishi ASX I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Najnowsze usterki
Mr.
Mr.
@@KXeEm
~Monotheist67
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Głównie jeżdżę po dużym rozkopanym mieście wiec nie jest za słodko ale w trasie na jednym zbiorniku jadąc zgodnie z przepisami możemy przejechać prawie 1000 km (90-100 km/h)
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting