Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Gozdziej, 15 lat temu
Rok produkcji 1999
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.6 100KM 74kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo solidny, dobrze wykończony, ekonomiczny, nie psuje się, jedyny problem to zawieszenie i gaz jeżeli nie ma gazu to samochód warto kupić.
\"Dobrze\" ponieważ jak dla mnie mogłoby byc trochę więcej mocy, ale jak na taki silnik to sprawuje się bardzo dobrze w mieście nie miałem nigdy problemów z wyprzedzaniem na trasie dobrze się wyprzedza inne pojazdy, mam samochód z gazem i to chyba największa wada tego silnika gdyby nie gaz to byłoby świetnie.
Wszystko ok biegi dobrze wchodzą najbardziej wydajnie działa na 2 chyba, w pewnym momencie pojawił się problem z jedynka i wstecznym ale wymiana tulejek mechanizmu wodzikowego za 80zł pomogła.
jeżeli chodzi o luzy kierownicy to nie ma raczej, ale zawieszenie ogólnie stukające jest w tym samochodzie i nic nie pomaga, sprawdzane było wszystko, i jest ok wymieniłem amortyzatory nadal to samo, zawieszenie to największa wada tego samochodu.
nie duży martwy punkt, przednia szyba duża zachodzi na dach widać wszystko bardzo dobrze na boki, lusterka wsteczne duże i wszystko doskonale widać, najgorzej jest chyba z wstecznym ogólnie jest mała szyba i trzeb trochę wyczucia złapać jhezeli chodzi o cofanie i parkowanie tyłem.
wszystko na swoim miejscu, intuicyjnie można dotrzeć do każdego przęłącznika.
klimatyzacji nie zdążyłem wypróbować ponieważ mam padnięta sprężarkę, ale jeżeli chodzi o nadmuchy to działają super chłodzą latem i niesamowicie grzeją zimą(oczywiście jeżeli jest dobrze odpowietrzona instalacja chłodnicza).Wymieniałem płyn chłodniczy nie odpowietrzyłem dobrze i na maksymalnie gorącym leciało letnie powietrze.
jednak trochę za mało miejsca jest z tyłu z przodu też by się więcej przydało, jak przewoziłem grubszego pasażera na fotelu pasażerskim z przodu to trochę mnie łokciem zawadzał momentami.
przeciętnie ze względu na głośne zawieszenie, silnik jest dobrze wyciszony no powyżej 100km/h zaczyna być słyszalny i trochę wyje.
Na benzynie nie pali wiele około 7-8l średnio, Za to na tym nieszczęsnym gazie udaje się przejechać około 410km na 40-45l gazu na jednej butli czyli około 80-100zł
są warte swojej ceny.
Podczas gdy mam pojazd 5 miesięcy jakieś, spotkała mnie tylko jedna awaria - pompa sprzęgła, poszły oringi i wyciekł płyn szybka wymiana 100zł i jeździ dalej bezawaryjnie, wymiany tylko profilaktyczne były elementów zużywających się tak jak w każdym samochodzie, ale naprawdę się nie psuje nic.
gdyby nie gaz byłoby super, raz strzelił rozwaliło osłonę filtra powietrza a co za tym idzie przepływomierz który w carismie jest drogą rzeczą około 400-500zł używany nowy w serwisie około 4000zł kosztuje.
Mitsubishi Carisma Hatchback