Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

konrado2@gmx.at, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Rok produkcji 2000
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : cari krecisz, cari jedzie, cari nigdy cie nie zawiedzie. chcesz sie zabawic i nie patrzysz na zuzycie paliwa, to ktos musi wyskoczyc fura z wyzszej polki, by dorownac. szkoda, ze max tylko 200km/h
Karoseria : troche rdzy na podwoziu, ale podobno japonczyki tak maja
Inne : problem z wylaczeniem nawiewu z zewnatrz
jak na razie jestem bardzo zadowolony. czytalem opinie na tym forum i dlatego kupilem to auto. przebieg 100t km, a wymienilem jak na razie tylne hamulce (bebny, szczeki i cylinderki) - koszt 500zl, do tego wymiana oleju, filtrow i zmiana opon, czyli taki maly serwis - razem 1000zl - jak dla mnie moze byc
wyprzedzanie na 3 i 4 biegu po prostu super, a to tyko dlatego, ze mozna ciagnac na 3 do prawie 150 km/h, wiec na normalnych drogach wystarczajaco :D. szybko sie nagrzewa.
nie wiem dlaczego czasem cos zgrzyta jak zmieniam z 1 na 2 na zimnym silniku. slabo sprzeglo wciskam? na innych biegach nie ma problemu. jak silnik rozgrzany, to dziala ok
mysle, ze nie to jest wazne w tym aucie. jechalem 180km/h i ok
do przodu i boczne lusterka ok, do tylu jak dla mnie to niewielka tragedia, bo nie jestem przyzwyczajony do jazdy haczbekiem :D choc z kazdym dniem lepiej...
o co cho?
jak wylacze nawiew z zewnatrz, to cos zaczyna strzelac w srodku przy poduszce pasazera i musze zostawiac, tak by wialo z zewnatrz - mozna to zminimalizowac, ale przy szybszej jezdzie klime trzeba podkrecic na 28 stopni, by bylo cieplo. latem na pewno na +
z przodu chyba jak w kazdym aucie - miejsca pod dostatkiem. z tylu nie jezdze, wiec sie nie wypowiadam, ale mysle, ze nie najgorzej
silnik pracuje cichutko, na wyzszych obrotach go slychac, ale chyba o to chodzi :D przy otwartych oknach nie da sie za szybko jezdzic, bo wiatr swiszcze :D 4 glosniki oryginalne, ale mozna sluchac glosny muzy i nic nie trzeszczy. super i byle do lata :D
trasa wieden - chrzanow na autostradzie 160-180km/h wyszlo okolo 9 l, powrot ta sama droga, ale tym razem max 140kmh/h wyszlo 6,7 l - i po co sie spieszyc :) w miescie trzeba liczyc 7,5-8 litrow, ale wiadomo - jazda praktycznie max na 3 biegu
trudno znalezc zadbany egzemplarz, sam sie o tym przekonalem, bo szukalem kilka tygodni, ale w koncu sie udalo. jestem zadowolony, bo auta dostalem w sumie 12 opon, 8 felg, 2 amory, do tego wymieniony byl rozrzad i wszystkie amortyzatory, 2/3 wydechu no i tylko 100t km przejechane :D
jak na razie nic, auto mam niedlugo, wiec trudno powiedziec (oprocz tego drugiego biegu i nawiewu - moze ktos ma podobnie i wie co trzeba zrobic?)
jak na razie nic, auto mam niedlugo, wiec trudno powiedziec

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 125KM 92kW [l/100km]

7,6