Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Silnik 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Byłoby świetnie gdyby nie to spalanie. Pojemny bagażnik, sporo miejsca, silnik zrywny, moc wystarczająca do sprawnego poruszania się po mieście i wyprzedzania w trasie, zawieszenie dzięki dość twardej specyfice daje pewność kierowcy w prowadzeniu, ładna sylwetka jak na swój wiek, nie ma problemu z częściami.
Prawie we wszystkich Carismach GDI klepią zawory. Kilku mechaników, kilka opinii, wszystkie takie same \"one tak mają\"
Problem z redukcją z 2 na 1, trzeba zatrzymać się do 0km/h żeby weszła. wsteczny nie zawsze wchodzi.
Precyzyjny, dość sztywny.
Przód: słupki przedniej szyby często przysłaniają pole widzenia, tył: dość wysoki więc widoczność słaba.
Ogrzewanie rewelacja, 4,5min i leci ciepełko, dobry nadmuch przedniej szyby, szybko odparowuje.
dobra pozycja kierowcy, regulacja fotela kierowcy 3 trzech płaszczyznach, miejsca nie brakuje, bardzo małe schowki w drzwiach.
robi się głośno od 100,110km/h
Na tę rubrykę czekałem. Na opinie że pali 5L/100km ciśnie mi się pusty śmiech na usta, chyba że prosta droga, bez zwalniania, bez hamowania, na 5 biegu 90km/h. Najlepszy wynik to 9,8L/100km w mieście w lato bez \"Warszawiaków\". W korkach, przy normalnej jeździe bez szaleństwa, to nieustanne 11L/100km zimą ponad 12L/100km. Sytuacja zmienia się po wyjechaniu z miasta. Średnie spalanie spada do jakichś 7,8L/100km. Reasumując Carismą w trasy tak, w miasto zdecydowanie NIE.
na drobiazgi nie mogę narzekać, nic się nie dzieje.
Miałem po zakupie, jakiś problem ze wspomaganiem hamulców. Nie pamiętam dokładnie o co chodziło chyba jakiś zawór. Mechanik naprawił mi to właściwie od ręki, koszt 200zł i tyle, nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 125KM 92kW [l/100km]

9,8