Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Sedan

Ludwik, 15 lat temu
Silnik 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Rok produkcji 2001
Mitsubishi Carisma Sedan 1.8 16V GDI 125KM 92kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Panowie niżej coś mówią o zabrudzonej przepustnicy, ja natomiast od paru lat posiadania tego samochodu nie czyściłem tego urządzenia ani razu a i te \"falujące obroty\" u mnie w ogole nie wystepowały. Ogolnie auto oceniam bardzo wysoko.Oferuje wszystko czego można wymagać od dobrego samochodu klasy średniej, a mianowicie dobre osiągi, wysoką moc, przestrzeń, piękną sylwetke, dobre materiały wykończeniowe, wysoką bezawaryjność, dobry układ jezdny.
W porownaniu do poprzedniego Lancera 1,6 113KM silnik GDI 125KM bardzo pozytywnie mnie zaskoczył lekkością z jaką wchodzi na obroty, mocą silnika dzięki której osiągi tego wozu są więcej niż wystarczające. Wtracę że silnik jest absolutnie bezawaryjny, nie \"pije\" oleju. Ogromny plus.
Precyzyjna, dokładna, o szybkich i krótkich przełożeniach. Nie zacina się.
Twardszy i przez to przyjemniejszy (dla mnie) niż w lancerze, chociaż tam również było bardzo fajne. Czuć bardziej droge, przez to przyjemność pokonywania zakkrętów i ogólnie nastepnych kilometrów jest duża.
We wszystkich kierunkach ok. Po poprzednim sedanie, przyzwyczaiłem się do jazdy tym typem nadwozia. A że Carisma sedan ma podobną bryłę tylnej części do lancera to sprawia że czuję się tu jak w domu.
Wszystko pod ręką.
Automatyczna klimatyzacja zarówno w lecie czy w zimie spisuje się świetnie.
Sporo miejsca na każdym z foteli.
Cicho przy każdej prędkości obrotowej silnika.
8 l/100km w mieście, trasa jakieś 5 l/100km
Jakość 10/10. Cena 10/10. To auto wg mnie jest sprzedawane dużo poniżej faktycznej ceny tego pojazdu.
Niezawodność tego samochodu to kolejny plus.
W modelu Carisma zapominam co to jest samochód. Z moich czynności pozostało jedynie jeździć na stację benzynową i raz na jakiś czas do myjni. Wszystko. W Lancerze było podobnie więc już wiem że następnym samochodem jako,że niestety jużnie produkują Carismy będzie nowy Lancer.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 125KM 92kW [l/100km]

Mitsubishi Carisma Sedan