Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Sedan

Mitsubishi Carisma Sedan 1.9 TD 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : korozja nadkoli
Silnik : Rozszczelnienie turbiny,kopcenie,wycieki oleju
Zawieszenie : skrzypienie
Coż jest to autko awaryjne i raczej mało ma wspólnego z Japonią prócz oczywiście nazwy.Bo silnik od Renault skrzynia także od Renaulta i oczywiście zawieszenie od Volvo/s40.To zabójczy miks.Od kąd go kupiłem to wieczne kłopoty z turbiną,kłopoty z odpalaniem wycieki oleju bardzo często.Skrzynia ciągle się psuje zgrzyty i kłopoty z wstecznym i dwójką niby wymiana tuleji pomogła,ale na bardzo krótko.Skrzynia praktycznie nadaje się już do wymiany,ale prędzej sprzedam ten samochód niż włożę następne pieniądze!!Zawieszenie lubi skrzypieć na dziurach i piszczeć.Auto prowadzi się ciężko prawie jak taczkę.Styl wnętrza pseudo Japoński wyposażenie to samo żenada po prostu.Już miesiąc od zakupu z przedniego fotela od kierowcy powychodziły druty i fotel się zarwał.Blacha fatalna nadkola musiałem wycinać i wspawywać bo tak korodowały.Lakier w tym aucie też jest do kitu,odpryski powstają błyskawicznie.Widoczność tez kiepska.Co najbardziej wkurza to to,że ceny części są strasznie drogie.Spalanie tez nienajlepsze jak na Diesla.Osiągi słabe bo nie raz objechała mnie skoda 1,4 lub nawet Fiat CC.Te marne 90 koni jak na taką budę to stanowczo za mało.Przed zakupem Carismy szukałem też wersjii GDI,ale w końcu kupiłem Diesla od Renault czego teraż bardzo żałuję.Niech to będzie przestrogą dla innych,że Japońskie auto z Francuskim silnikiem to najgorsze co może być.Jak by tego było mało skrzynia tez renault więc to prawie Francuz i częste awarie już mnie nie dziwią.Nigdy już nie zakupię Francusko-Japońskiego auta.Krótko mówiąc kupa złomu.NIE DLA DiESLA!
Za autko dałem 8500 tysiąca i liczyłem,że trochę lepiej wypadnie Carisma,ale myliłem się.......Nie jest wart nawet Tysiąca!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

8,7