Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt III

bekspejs, 18 lat temu
Rok produkcji 1989
Mitsubishi Colt III 1.3 69KM 51kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Daję jednak 5, choć denerwuje mnie tylko elektroniczny gaźnik. Trudno się go reguluje i lubi się czasem zadławić na zimnym silniku. Taki już urok. Gdyby to był 1.3i 12v lub 1.5 12v wtedy całe 5 zasłużenie.
Lubi utrzymywanie obrotów na poziomie nie niższym niż 2500 rpm. Tylko 4 punkty za to, że nie jest na wtrysku i troszkę wolno reaguje na gaz poniżej 2500rpm. Ale chodzi o niebo lepiej niż konkurencja o tych parametrach silnika!
Miód, pyk - pyk, pyk - pyk...
Ja lubię twarde zawieszenie i takie właśnie jest w tym samochodzie. Seroki rozstaw kół do tego rewelacyjnie sprawdza się w zakrętach.
NIe wiem co tu napisać (?) Jak w każdym samochodzie... są szyby, lusterka... :)
Wszystko jest na swoim miejscu.
Podoba mi się wt w większości japończyków, że jest dodakowe wypuszczenie nawiewu na kolana dla kierowcy i pasażera :)
Jak na swoje gabaryty jest bardzo dużo miejsca. Więcej miejsca z przodu niż w Vectrze A i Audi B3/4. Z tyłu nie ma rewelacji, ale nie jest źle (z resztą taki samochód jest dla 2 osób, to nie limuzyna).
Tutaj mi trochę przeszkadza głośność silnika między 90 a 130. Powyżej tylko szum.
Zużycie paliwa umiarkowane. W trybie mieszanym do 7-8 litrów.
Kupić go można za grosze i po dodaniu niewielkich pieniędzy można mieć jeszcze samochód na lata. Włożyłem od razu gaz i przejechałem samochodem ponad 30 tys km. Silnik sprawuje się bardzo dobrze. Spala średnio 8 litrów, 8,5 litra w zimie.
Zawsze się może coś skiepścić, bo samochód ma swoje lata. Jak na razie nie mam problemów z detalami. Nie działa tylko zapalniczka :)
Nie mam powodów do narzekania. Po sprowadzeniu z Holandii wymieniłem Amory z przodu (235 000 km) i komplet sprzęgła (245 000 km). Wszystko było jeszcze oryginalne :) Musiałem też wymienić pasek rozrządu (to standard), filtry, płyny, kable zapłonowe + świece NGK :) W tej chwili samochód nie wymaga dokładania ani grosza.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 69KM 51kW [l/100km]

7,3