Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt IV

Silnik 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: 5 lat
Mitsubishi Colt IV 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Jeździ się nie zwracając na trasę pokonaną i się ma zaufanie,że dojedzie się do domu.
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu.Sprawia mi tyle frajdy z jazdy, naprawdę super.
Silnik jak na te kilometry spisuje się bardzo dobrze.Ma lekkie zacięcie sportowe. Jedyne co musiałem zrobić do tej pory to wymienić uszczelkę pod głowicą przy 170tym km. Licznik mam udokumentowany, kupiłem samochód od Niemca który był 1 właścicielem. Silnik trochę słabszy na gazie, bo to gaz i II generacja instalacji gazowej. Ale jak się przełączy na benzynę to całkiem inna jazda. Nie ma problemu jeżdżąc na gazie czy na benzynie.
Jak to w Mitsubishi biegi wchodzą trochę ciężko, ale ze skrzynią biegów nigdy nie miałem problemów.Od czasu do czasu przy cofaniu wsteczny potrafi wyskoczyć. Ale w Pajero z 1994r. co mamy w domu tak samo jest.
Mam w Colcie wymienione sprężyny na sportowe,dlatego jest niższy od innych Coltów i w zakrętach trzyma się bardzo dobrze. Jedyne co musiałem zrobić to po rocznej jeździe na polskich drogach wymienić amory i kupiłem kayaby,droższe od innych ale za to mam je do tej pory,już 4 lata i zrobionych 75tys. km i przy przeglądach wskazują cały czas powyżej 70%. Sprzęgło wymieniłem przy 160tys km. również droższe.
Bardzo dobra, jak i do przodu i do tyłu.Nie odczuwam zjawiska martwego pola.
Zalewa się zbiorniki i się jeździ ile się wleje tyle spali. Części zbyt drogie w porównaniu z fordem czy z fiatem, ale za to niezawodne.Lepiej dorzucić parę groszy i kupić oryginalną podróbkę japońska niż nieoryginalną podróbkę chińską czy koreańską.
Bardzo dobre ogrzewanie, szybko się grzeje i zaraz jest cieplutko w środku. Nie pa problemu ze szronem na lusterkach tylnej szyby i lusterek w zimę.Tylko przednią trzeba skrobać.
Jak na 3 drzwi, z przodu dużo miejsca, ale za to z tyłu nie ma zbyt wiele.Samochód nadaje się na wakacje we dwójkę, góra w trójkę. Większa ilość osób w środku tylko na krótkie trasy.Za kierownicą czuje się wygodnie i komfortowo mając tylko 193 cm wzrostu.
Nawet cichy ale nie do końca, ale potrafi go słychać w środku. Nie zagłusza radia więc jest ok.
Zużycie na LPG: miasto od 10-12l./100km nieraz i 13l., trasa od 9-11l/100km, cykl mieszany od 9,5-12l./100km. Wszystko zależy jaką się ma nogę. Ja lekkich nie mam. Na PB 95 trasa raz udało mi się 7,5litra, przeciętnie 8,5l. , a miasto to nie wiem, ale wskazówka spada w oczach.Potrafi zjeść.
Części drogie ale niezawodne.Ale wiadomo za co się płaci, za niezawodność.
Psuje się podświetlenie przycisków na desce rozdzielczej, nie da się kupić oryginalnych żaróweczek ale da się je zastąpić diodami.Psuje się pstrykacz od włączania światła w środku.
Jak się nie naprawi na dobrych częściach alternatora to będzie znów zepsuty ok co miesiąc.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW [l/100km]

9,5