Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

IGNS, 16 lat temu
Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Colt V 1.3 i 75KM 55kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Niema się do czego przyczepić.
Karoseria : U mnie ok, natomiast naogladałem się wiele coltów z maską pokrytą rdzą, i jest to bardzo newralgiczny element.
Dla tak lekkiego samochodu 1,3 to wystarczający motor. Jednak czasami przydało by się trochę więcej mocy. Nie można jednak złego słowa powiedzieć o tej jednostce.
Skrzynia biegów to najlepsza rzecz w tym samochodzie. Chodzi płynnie, precyzyjnie w sumie trudno to opisać słowami trzeba zobaczyć samemu. Mam porównanie z Toyotą Corollą z 2007r. i muszę przyznać że Toyota może się schować jeśli chodzi o skrzynie biegów.
Układ jezdny bardzo dobry, aczkolwiek po naszych drogach to chyba trzeba jeździć terenówką żeby móc powiedzieć że układ jezdny jest dobry. Sam Colt natomiast wzorowo trzyma się drogi, pewnie się prowadzi i nie można tu mieć zastrzeżeń.
Widoczność do przodu bardzo dobra, natomiast do tyłu troszkę ciężej się manewruje. Nie jest źle, ale mogło by być lepiej.
Jeśli chodzi o ergonomie to również nie mam zastrzeżeń. Wszystko jest tam gdzie być powinno. Fotele natomiast wygodne i dobrze trzymające w zakrętach.
Ogrzewanie w zimę to po prostu rewelacja ledwo się ruszy a już jest gorąco, że nie można wytrzymać. W lato natomiast z uwagi na brak klimatyzacji bywa za ciepło, jednak da się przeżyć ;)
Z Przodu bez zastrzeżeń, z tyłu natomiast miejsca mniej niż w seicento. Trzeba jednak mieć na uwadze że jest to samochód 3-drzwiowy i raczej 2-osobowy. Na krótkich odcinkach myślę ze jednak ze 2 osoby mogły by się przemęczyć z tyłu.
Bez zastrzeżeń aczkolwiek w innych autach bywało lepiej.
No i tu niestety pięta achillesowa tego samochodu. Przy ciężkiej nodze lubi sobie wypić.
Na razie, odpukać nic się nie dzieje.
Na razie, odpukać nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

7,3