Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

Grzebyk, 14 lat temu
Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Mitsubishi Colt V 1.3 i 75KM 55kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Jeździ się wprost wyśmienicie! Silnik 1.3 wydaje się być mały ale potrafi zrobić swoje.
Auto jest poprostu cudowne. Dużo ładniejsze od Golfa III, ekonomiczne, co najwazniejsze bardzo dobrze się prowadzi. Silnik 1,3 wydaje się być mały lecz w pełni wystarcza poczatkującemu kierowcy, nie ma problemów z wyprzedzaniem pozatym jest całkiem zrywny. Gdy dziś dokładnie umyłem swojego Colta nie mogłem się napatrzyć jaki on jest piękny. Bardzo zgrabne kształty. Jest to moje pierwsze auto, kupiłem je na giełdzie samochodowej, zostało one sprowadzone z Niemiec i tak jak reszta aut sprowadzonych z niemiec jego stan był idealny. Miałem okazje jeździć jeszcze Toyotą RAV 4 i Seatem Leonem II i z czystym sumieniem moge powiedzieć ,że Coltem jeździ się najfajniej.
Silnik bardzo elastyczny, nie ma żadnych problemów!
Wszystkie biegi wchodzą leciutko, zmiany można dokonywać przy pomocy jednego palca.
Doskonale wiać zarówno to co jest z przodu i to co jest z tyłu!!!
Wszystko pod ręką, co mnie mile zaskoczyło posiadam specialny wysuwany stojak na jakieś napoje lub np puszke z orzeszkami.
Jestem osobą dość wysoką 188cm wzrostu i w miare szeroką waże 108kg. Podczas jazdy nie odczuwam żadnego dyskonfortu jednak ciężko się wychodzi oraz wchodzi zwłaszcza gdy np ciasno zaparkuje samochód i nie ma miejsca by otworzyc drzwi do samego końca. Ponadto miejsca z tyłu jest niewiele, auto posiada 5 miejsc lecz w dłuższą trase wygodnie można jechać tylko we 4 chyba że pasażerowie i kierowca nie należą do osób o dużych gabarytach.
Moje auto nie jest bardzo głośne chyba że zamykam budzik obrotomierza. Podczas spokojnej jazdy gdy radio gra rozsądnie głośno nie słychać wcale silnika.
Nie sprawdzałem jeszcze spalania ale na ogół moge powiedzieć ,że jest niewielkie.
Dałem za swojego Colta łącznie 7500zł ale gotów byłbym zapłacić nawet 2000zł więcej gdybym wcześniej wiedział ,że te auto jest tak dobre.
Nic poważnego mi sie jeszcze nie popsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

Usterki Mitsubishi Colt V