Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

Mitsubishi Colt V 1.3 i 75KM 55kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniczek żwawy i oszczędny, zawieszenie wyważone
Silnik : Cieknący oring pod aparatem zapłonowym
Karoseria : Zamek od bagażnika
Jak ktoś szuka małego autka na miasto i czasami gdzieś wyskoczyć, nie lubi diesla a ceni ekonomiczność to Colt jest wręcz idealny. Silnik 1.3 dobrze sobie radzie przy małym apetycie na paliwo a trasa 130-150 km/h to też nie problem. W tym segmencie naprawdę godne polecenia. Dla dwójki bez dziecka jak znalazł.
Silnik elastyczny i dosyć żwawy. Bardzo dobra kultura pracy. Do codziennej jazdy w zupełności wystarczający a w razie potrzeby potrafi przyspieszyć.
Dobrze dopasowana z czasem jednak synchronizatory dają o sobie znać.
Jak na tak małe autko jest zwinny i komfortowy - można powiedzieć, że prawie idealny kompromis
Nie mam zastrzeżeń
Wszystko pod ręką, nie ma tak żeby czegoś szukać.
Szybko się nagrzewa, posiadałem klimę więc i z parowaniem szyb nie było problemu.
Na przednich siedzeniach miejsca dosyć. Fotele wygodne nawet przy dłuższej jeździe. Z tylu jak sie już wejdzie to można w 5 osob jechać z wejściem gorzej bo to jest jednak 3 drzwiowy pojazd. Doskwierało mi jedynie zapinanie pasów bo słupki przesunięte do tyłu i często się blokowały
Silniczka prawie nie słychać, jazda z prędkościami 130-140 km/h nie powoduje zbytniego szumu.
Tu prawie idealnie. Jak na możliwości i osiągi Colt\'a to spalanie super. PRzy normalnej jeżdzie poza miastem można sie zaskoczyć przy dystrybutorze spalaniem na poziomie 5-5,5 litra. Czego więcej chcieć to jak diesel i bez klekotu.
Można trafić dobry egzemplarz za małą kase. Części dostępne bez problemu w rozsądnych cenach a zapewniam, że oprócz eksploatacyjnych niewiele jest potrzebne
Tu też wzorowo. Wszystko dopasowane i nie denerwują drobne awarie. Acha, padł mi zamek od bagażnika prze zime - nie zdążyłem naprawić.
Przez okres jaki go miałem nic nie padło, żadnych napraw. Nic też nie sygnalizowało swojego końca. Myślałem, że muszę wymienić łożyska w kołach a to były wyząbkowane opony

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

6,3