Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

szymon, 10 lat temu
Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Mitsubishi Colt V 1.3 i 75KM 55kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1,3 wydaje się dosyć mały, ale faktycznie tylko \'się wydaje\'. Tak naprawdę jest w pełni wystarczający na potrzeby przeciętnego Kowalskiego. Zrywny, bezawaryjny. W mieście potrafi uciec innym autom na światłach, po trasie spokojnie rozpędza się do 150km/h.
Układ hamulcowy : Piszczące i skrzypiące hamulce. Działają doskonale ale są głośne
Przeniesienie napędu : Piszcząsy pasek klinowy
Fantastyczny. Samochód idealny jako pierwsze auto dla nowego kierowcy, ale powinien zaspokoić też tych bardziej wymagających. Silnik bardzo żwawy, zrywny, jak na 17-letni samochód aż niesamowity. Prędkość 160 km/h tez wydaje mi się dośc imponująca jak na auto tej klasy. Bardzo fajny image , wygląda naprawdę fajne, ma ładną linię i sportowy look. Niski i szeroki, co sprawia że świetnie trzyma się drogi. Ogólnie raczej niezawodny, jeszcze mi sie nie zdarzyło bym nie mógł tuszyć w drogę . Jest wiele głosów mówiących by uważać na korozję- ja nic nie zauważyłem. Tak więc polecam śmiało każdemu, kto nie potrafi się zdecydowac.
Chodzi cicho, przyjemnie. Bardzo zrywny na swoje lata, nie ma problemów na trasie (do 150km/h, potem już cięzko), ani po mieście. Jak ruszam na zielonym, to inni długo gonią...
Ogólnie nie narzekam, ale czasem 2/4/R nie wchodzi od razu, trzeba mocniej szarpnąć. Może kwestia wieku, nie wiem.
Fantastyczny. Doskonale trzyma się drogi, nie zarzuca, jak na razie nie miałem żadnych większych trudności.
Widoczność raczej dobra. Odrobinę za szerokie słupki z przodu tworzą \'martwą strefę\'. Tylne okienko wydaje się z zewnątrz małe, ale tak naprawdę nie stwarza to problemów.
Brak klimatyzacji jest uciążliwy, wiadomo, no ale trzeba było nie skąpić. W lecie wieje bardzo przyjemnie, w zimie grzeje że aż miło. Nie ma typowego smrodku silnika który często się pojawia przy ogrzewaniu. Szyby nie parują. Samochód ma bardzo fajne ustawienia nawiewu, zwłaszcza podoba mi się \'nogi i szyby\'.
Jedno z niewielu miejsc w których można trochę ponarzekać. Jestem dosyć wysoki (ponad 190 cm), i muszę przyznać że za kierownicą jest ok. Jednakże przy odsuniętym do maximum fotelu z tyłu już raczej nikt nie usiądzie. Reszta pasażerów jakoś się mieści.
Nie jest tragicznie. Przy zamkniętych oknach nie słychać prawie silnika, przy prędkościach do 120km/h. Dalej zaczyna się lekkie wycie. Jeśli chodzi o odgłosy zewnętrzne to też jest ok.
Bolesny temat. No ale cóż, nie posiadłem nigdy umiejętności ekonomicznej jazdy. Spalanie średnie po mieście w granicach 9 litrów, martwi trochę mnie i mój portfel. Za to po trasie miło zaskakuje, schodząc do 5,5/6 litrów. Brawo! Przegląd- na dzień dzisiejszy 99 zł w salonie producenta. Naprawy- nie wiem jeszcze nic mi się nie zepsuło, co jest ogromnym plusem!
Marzenie. Za auto zapłaciłem 2,5 tysiąca. Balem się, że niska cena jest powodowana częstymi usterkami, awaryjnością, słabym silnikiem czy innymi wadami. Jeszcze nigdy się tak nie pomyliłem. Auto jest wspaniałe i niezawodne, a przy tym ceny nie są zbyt wyśrubowane.
Jak wszystko w tym samochodzie, w porządku. Lekko skorodowane podwozie (np. żaróweczki oswietlające tylną tablicę nie mają już sie czego trzymać, bo przerdzewiało). Ale tak to nic strasznego. Tylko raz rozładowany akumulator uniemożliwił odpalenie, ale to nie wina auta.
Niezawodny w pełni. Nie miałem jeszcze sytuacji, bym nie mógł od razu ruszyć, nawet po nocy o temp. sięgającej -28C. Jestem dumny z tego auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

7,3