Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

Fanpag Colt Brzmi Dumnie, 8 lat temu
Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Mitsubishi Colt V 1.3 i 75KM 55kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Uniwersalność i praktyczność do wszystkiego ( Wyscig, zlot, wakacje, przeprowadzka, zakupy) Swietny wygląd sam sprawdź. Wpisz na Facebooku: "Colt Brzmi Dumnie"
Inne : Zwijacze pasw nie zwijają się
Bardzo polecam jedyny w swoim rodzaju najtańszy w utrzymaniu Japończyk, Ceny częsci jak do skody natomiast jakość tych częsci i jakość samochodu porównywalna do niemieckich samochodów. Cenowo 3 razy tańszy od niemieckich, Podobnie szybki powalający swoimi osiągami jak na tak tanie miejskie auto, Nie znam drugiego takiego samochodu. Yariska nawet odpada bo ma 2 razy mniejszy bagaznik i mniej miejsca. Coltem jezdzę ponad 2 lata robię 20 tysięcy rocznie. Nic sie nie psuje. Po wymianie filtra na stożek i tłumików. Mam 8sekund do setki silnikiem 1.3 75km. A to tylko silnik 1.3. Co dopiero colty 1.6 ,1,8. Prowadzi się jak rajdówka, przyklejony do ziemi, A jednoczenie uniwersalny i bardzo praktyczny w sam raz na wyprowadzkę czy wakację nad morzem. Zapraszamy na nasz fanpag na facebooku: https://www.facebook.com/JDMCOLT/ Wystarczy wpisać: "Colt Brzmi Dumnie"
Jak już mówiłem 1.3 75km. Jechałem już 180km/h w 5 osób. Lub na przeprowadze załadowany do pełna jak nie przeładowany i miał dużo mocy, przyspieszenie na stoperze 8 sekund po wymianie stożka i tłumików. 43tysiace w 2 lata zero awarii.
Przełożenia zajmują mi 2 sekundy ale to też kwestia wprawy ale tez zasługa szybkiej skrzyni biegów idealnej na start na światłach.
W zimie na sniegu lodzie czy na górskich serpentynach samochód bez żadnej elektroniki czy systemów łatwo się prowadzi. Co prawda to zelezy też od umiejętności ale idzie łatwo go opanować po wpadnięciu w poślizg. Tym samochodem można robić wszystko.
To nie Coupe tylko Hatchback więc nie ma tu żadnych stylistycznie poszerzanych słupków celem samego wyglądu. Więc widoczność jak w typowym miejskim samochodzie. Z kazdej strony idealnie, z przodu mala deska, widoczność maski ułatwia sprawę
Funkcjonalność i praktyczność satysfakcjonująca. Rowery 2 czasami 3 wchodzą. Cała przeprowadzka. 6 WALIZEK I 4 TORBY PODRÓZNE I 12 REKLAMÓWEK, wejdzie jak się złoży siedzenia. A jak sie nie złozy to nad morze jak jechałem w 5 osób tez się wszystkim rzeczy w bagaznik zmieściły
Są wersje z klimą i szyberdachem. Szkoda ze ja nie mam tego. Ale kiedyś takie rzeczy nie istniały i ludzie nie narzekali. Tez nie narzekam. Nawiew 4 stopniowy naprawde mocno dmucha zimnem w lato i ciepłem w zimę, saunę można zrobić ;D
Nie narzekam W 5 osób z BlaBlaCar jechałe 600km nad morze, Każdy wystawił dobrą ocenę wiec na brak miejsca nie mozna narzekac. W innych segmentach jest więcej ale jak na Hatchbacka i tak najwięcej.
W Protonach Satria wyciszenie jest troche lepiej zrobione. Tutaj nie jest źle ale jak na auto z lat 90-tych i tak lepiej od innych samochodów. Przydało by się zrobić dodatkowe wyciszenie by efekt był jak w nowych samochodach.
Moje motto brzmi: Lepiej jak samochód spali te 2-3litry więcej a bedzie bezawaryjny i tani w utrzymaniu. Niz taki co mniej pali a ciągle się w nim cos psuje. Mechanik jest droższy od Paliwa. 6litrów w trasie. 8 w miescie. I 10l podczas agresywnej jazdy do 7tysięcyobrotów to mój wynik. Ale ja mam zawyżone spalanie przez to że podniosłem moc i moment obrotowy. Normalnie takie samo auto koledze pali 4l w trasie, 5lna miescie i 6l jak jedzie 170km/h
Nigdzie indziej nie dostaniesz samochodu dużo tanszego od niemieckiego, tak taniego jak czeski a tak bezawaryjny z tak dobrą jakością części ze niektóre części japońskie są nawet lepsze od niemieckiego Boscha.
W Coltach często psują się ściągacze pasów. ( W protonach satria są troche lepsze) Ale to pierdoła. Czasami podczas szybkiej jazdy autostradowej spadają listwy dachowe, to też pierdoła. Zbyt duży tłumik taki jak dislach 1.9 podgrzewa tylną podłogę i podłuznice pod bagaznikiem. Najlepiej go wymienić na nieoryginalny zeby tak nie podgrzewał podłogi bo tam czesto pojawia się korozja. I trzeba na to zwrócić uwagę. Troche rzadziej na tylnych nadkolach pojawia się korozja ale jak się dba to nie ma z tym problemu bo Colty mają lepszą blache i lepsze zabezpieczenie antykorozyjne od Hondy Civic.
Takie nie istnieją. Rozrząd 200zł, hamulce za 50zł. Hydrauliczne zawory? Nie tego nie ma. Są regulowane ręcznie za 50zł tak jak w starych niezawodnych autach więc kolejny koszt mamy z głowy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Mitsubishi Colt V 1.3 i 75KM 55kW