Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

Kamil, 7 lat temu
Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Mitsubishi Colt V 1.3 i 75KM 55kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik dość cichy, wbrew temu co tu wyczytałem ekonomiczny a przy tej masie potrafi zrobić swoje. Nawet z przyczepką dawał radę.
Inne : Awarie napinaczy pasów bezpieczeństwa
Układ elektryczny : Często przepalające się żarówki
Prezentuje się bardzo ładnie, spalanie jak dla ucznia do zniesienia, silnik cichy i kiedy potrzebujemy mocy to nam jej da ;) Czuję że nie mogłem wybrać lepszego auta na moje pierwsze.
Cichy, na wyższych obrotach dynamiczny, przy spokojnej jeździe oszczędny, mój nie bierze oleju, bardzo prosty w obsłudze. Jestem pozytywnie zaskoczony jak na 1300 ccm
W moim egzemplarzu pracuje ok. Czasami zdarza się że bieg nie chce się wbić na postoju ale wystarczy wrócić do "luzu" i za drugim podejściem bez problemu :)
Bez zarzutów, bardzo dobrze się prowadzi, brak luzów na kierownicy. Nie mogę tu nic złego napisać.
Dzięki długim przednim drzwiom mamy świetny widok na prawą stronę, słupki A podczas jazdy w niczym nie przeszkadzają :)
Wszystko pod ręką, praktyczne schowki a po przejechaniu 400 km "na strzał" nic kierowcy nie boli :)
Silnik szybko się zagrzewa, nawiewy potrafią szybko zmienić temperaturę we wnętrzu a parę z szyb usuwają w mgnieniu oka :)
Ogólnie jest ok. Jednak podczas gdy ja siedzę wygodnie i czuję sięza kierownicą niczym w usportowionej limuzynie to pasażer za mną nie czuje nóg...
Jest dobrze, silnik pracuje cicho, dobrze uszczelnione dzięki czemu nie słychać przez uszczelki powiewu wiatru.
Na razie na szczęście nie miałem co do niego kupować prócz filtrów i oleju. Pali dość mało. Przy normalnej jeździe (bez szalenia i specjalnego oszczędzania) ok 6l/100 km.
Wyśmienicie. Materiały dobrej jakości, cena przystępna nawet dla nowego kierowcy, lepiej niż doskonale!
Nie jest źle. Jednak posiadam to auto niecałe 6 tygodni i przez ten czas zdążyły mi się spalić 3 żarówki. Do tego napinacze pasów to jest największy minus tego auta jaki do tej pory zauważyłem.
Obecnie nie mam tu o czym pisać, to bardzo dobry znak, oby tak dalej :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

6,6