Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

Higachi, 6 lat temu
Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Colt V 1.3 i 75KM 55kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Zarówno ekonomiczny, jak i elastyczny patrząc na moc nie spodziewał się człowiek czegoś tak dobrego.
Karoseria : Rdzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Silnik : pije trochę oleju, proporcjonalnie do deptania gazu
Inne : sonda lambda...
Bardzo fajne autko, zgrabne, dość dobrze zbiera się na drodze, ale potrafi być ekonomiczne. Problemem jest rdza, mój strasznie żre.
Silnik świetny, zarówno ekonomiczny, jak i dobrze się zbiera, nieraz kogoś odstawiłem spod świateł, mimo w teorii słabszego auta.
Bardzo dobra, "miękka" biegi łatwo znaleźć, jednak w moim egzemplarzu nie zawsze da się wbić łatwo 1, ale z 2 też da się ruszyć.
Zawieszenie dobre, jednak jak na moje potrzeby trochę za niski prześwit. Bardzo dobrze reaguje na ruch kierownicy, a wspomaganie działa wyśmienicie.
Bardzo dobra widoczność, jedyny minusik to dodatkowe światło stopu i góry klapy bagażnika - ciężko tak ustawić lusterko, aby nie zasłaniać auta, jeśli jedzie gdzieś dalej albo z górki.
Przełączniki dobrze oznakowane, w zasięgu ręki, szybko można się przyzwyczaić, nie ma nadmiaru elementów do obsługi.
Świetnie działająca wentylacja i ogrzewanie, u mnie klimatyzacja tak mocna, że włączam tylko na chwilę.
Dużo przestrzeni z przodu, z tyłu trochę mniej. Przy moim wzroście 1,8m ciężko ustawić się za kierownicą - wygodniej gdy odsunę fotel, ale pojawia się problem z dosięgnięciem kierownicy, a wystarczyłoby dać trochę dalej pedały hamulca i gazu.
Nie ma rewelacji, ale jak na takie autko jest dobrze. Na 5 biegu dość cicho, głośno tylko przy ostrym przyspieszaniu, i przy obrotach powyżej 4k.
Wyliczone przeze mnie spalania - jako średnie maksymalne podałem najwyższe, jakie mi wyszło w ciągu ostatniego półrocza. mniej niż 6,1 nie dałem rady zejść, ale w zimie spalanie potrafiło utrzymać się na poziomie. Aktualnie komputer podaje mi błędy od sondy lambda, i od czujnika przepustnicy, więc może uda się obniżyć. Nie jeżdżę jakoś bardzo ekonomicznie, czasami depnę mu obrotów i do tych 7 000, ale staram się jechać jednostajnie i przewidywać sytuację na drodze. Polecam samochód, silnik elastycznie reaguje na gaz.
Mój egzemplarz kupiony był od pierwszego właściciela w Polsce za 2500zł, jeździ do dziś, wymiany jedynie eksploatacyjne.
Jak na razie bezusterkowy, wymiany wszystkie tylko eksploatacyjne. Pije trochę oleju, ale powinna zaradzić wymiana uszczelniaczy przy rozrządzie w moim przypadku.
Strasznie chrupie rdza, trochę złapie to już nie puści.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

6,6