Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Colt V 1.3 i 75KM 55kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodny, mało palący a do tego dość mocny jak na 75 km
Zawieszenie : Zawieszenie dość twarde (w porównaniu do Peugeota którego miałem wcześniej) lecz jazda po dziurach nie powoduje bólu naszych 4 liter.
Samochód kupiłem za 3 tysiące. Koszty eksploatacji czyli wymiana filtrów, rozrządu i klocków wyniosła niecały tysiąc złotych dzięki temu, że robię to samemu w swoim garażu. Opłaca się jak narazie ponad 60 tysiącami kilometrów bez nawet najmniejszej awarii nie licząc przepalonych żarówek. Auto naprawdę godne polecania i potrafiące się odpłacić za to jak dbamy o nie i jak je eksploatujemy. Jedynym drobnym minusem są ogniska korozji na karoserii, które tanim kosztem można zlikwidować w garażu z należytą starannością
Jak na 75 km dość żwawy, brak awarii przy ponad 200 tysiącach przebiegu (u mnie od ponad 60 tysięcy). Spalanie przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym ok 6,5 l na 100 km. Jedynym minusem jest jego apetyt na olej.
Skrzynia biegów chodzi lekko i precyzyjnie. Polecam jedynie wymienić w niej olej bo po ok 20 latach znajduje się tam coś co bardziej przypomina wodę niż to, co wlewano tam w fabryce.
Auto przyjemnie się prowadzi, kierownica reaguje na każdy ruch.
Najsłabszy punkt tego pojazdu. W wieku 20 lat wyskakują ogniska korozji. Poza tym blacha jest dość cienka przez co przy zwykłym oparciu się o maskę można zrobić wgniotke.
Bardzo dobra widoczność z pozycji kierowcy. Słupki nie zasłaniają kluczowych pól.
Wszystko pod ręką logicznie rozmieszczone. Do tego przyjemny uchwyt na kubki i praktyczne schowki.
Klimatyzacja działa świetnie, w zimę przy dużym mrozie auto szybko się nagrzewa a i mnogość ustawień nawiewow sprawia że można ustawić sobie żeby wiało dokładnie tam, gdzie chcemy.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera z przodu można ocenić na 5+ jak na ten segment. Problem jedynie pojawia się jeśli chcemy przywieźć kogoś z tyłu gdyż brakuje tam po prostu miejsca. Nie mówiąc już o jeździe w 5 osób bo to jest swego rodzaju wyczyn.
Powyżej 3000 obrotów silnik dość mocno słychać w kabinie. Do tego drzwi odchodzą przez co przy większych prędkościach po prostu słychać głośny szum wiatru w środku. Można temu zaradzić odkrecajac zawias (nie wiem jak to się nazywa) w który wchodzi zamek z drzi i przykręcić go dosłownie 2 cm bliżej środka auta.
Przez ponad 2 lata i ponad 60 tysięcy kilometrów koszty eksploatacji to ok 950 zł (nie licząc robocizny gdyż wszystko było robione przezemnie). Poza podstawowymi wydatkami koszty części zamiennych są bardzo niskie co sprawi że nie zaboli to naszej kieszeni.
W cenie ok 3 tysięcy otrzymujemy małe, zwinne miejskie autko które powala konkurencję na kolana swoją niezawodnością.
Przez ponad 2 lata dosłownie BRAK
Żadnej poważnej awarii. Auto nieraz ciągnęło inne auta na holu lecz samo nigdy nie było ciągniete ani nie trafiło na lawete.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

6,7