Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

SER, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Mitsubishi Colt V 1.6 i 90KM 66kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 100/100 skrzynia 100/100 zawieszenie 100/100 czegos takiego jeszcze nie przezylem !!!
kupilem auto i wymienilem to co trzeba, komplet rozrzadu ( pasek Mitsuboshi, rolke GMB, pompe wody GMB, paski klinowe Bosh i Continental, plyn chlodniczy Prestone od razu uszczelniacze walu korbowego i rozrzadu choc nie cieklo). Filtra paliwa, filtra powietrza, Olej silnikowy 5W 40 Motul 300V Power z filtrem oleju knecht, swiece NGK, olej w skrzyni biegow Valvoline SynPower TDL 75W90. Narazie tylko tyle.
Silnik 4G92, ciagnie od 1500 obrotow ladnie az do 6 przy 2500 nastepuje wejscie wiekszy moment i to czuc. Powiem dla mnie super chodzi pieknie. 10.5 setki w standardzie choc ja mam przerobiony uklad wydechowy ze sportowym katalizatorem i tlumikiem koncowym sportowym + wkladka filtra poweitrza K&N i moc podskoczyla na 96 konikow. 10.1 do 100km/h naprawde przyjemnie a jezdze sam lub z dziewczyna :). Apropo BMW E36 1.8 nie daje mi rady.
jednym slowem \"doskonala\" w tej klasie auta taka skrzynia no super.
Super mam opony 185/60/14 kleber dynaxer hp2 i na nich lata po zakretach jak przyklejonya i komfortu nie traci. Kolejna czesc samochodu dajaca ogromna satysfakcje.
Mam 180cm wzrostu dla mnie super.
Nie ma sie do czego przyczepic wszystko dziala az milo.
Nie ma klimy ale grzeje i wieje naprawde elegancko.
Z przodu dla dwoch osob luksus, bardzo duzo miejsca i wygodnie. Z tylu juz miejsca zdecydowanie mniej ale ja te auto kupilem dla max 2 osob :)
Dobre wyciszenie, lecz niektorzy mogliby powiedziec ze niezaciekawe ja natomiast lubie slyszec piekny dzwiek silnika dla mnie w sam raz.
No coz, 1.6 co robi 100km/h w 10 sekund i leci z predkoscia 195km/h pali mi w trasie do 120 6 litrow benzyny. W miescie nie przekraczajac 3tys. obr nie wzial mi ani razu wiecej niz 8 litrow. Sami ocencie dla mnie rewelacja.
Za auto zaplacilem 6300 wiedzac ze nie jest one idealne mialo zaszpachlowany prawy blotnik ale to dla mnie nei problem kupic blotnik z rozbitka w bardzo dorbym stanie technicznym za 250zl. Narazie czesci i oplaty to razem 9tys. zl. Ale za to co oferuje mi Mitsubishi Colt to tyle co nic. Naprawde super auto.
nic mi sie nie zepsulo, wymieniam czesci eksploatacyjne.
Ani jednej powazej usterki no super sprawa jak tak dalej bedzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

6,7