Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

SPAM, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Mitsubishi Colt V 1.6 i 90KM 66kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko. To auto to majstersztyk prostoty i niezawodności.
Karoseria : Trzeba dbać o podwozie rdza lubi atakować.
Inne : Brak
Perfekcyjne auto za te pieniądze. Szybkie ekonomiczne, nic się nie psuje więc ekonomia 2x. Ładne zwinne w mieście i przyjemne na trasie. BARDZO BARDZO TANIE W ZAKUPIE. Jeśli kupisz zdrowy egzemplarz. TO nigdy go nie będziesz chciał sprzedać. Trzeba wyłożyć grubą kase na coś lepszego. A to jest ostatni model colta produkowany w Japonii, co za tym idzie wykonanie najlepsze!
Silnik świetny doskonale sobie radzi z tą wagą. Uwaga każda CJ 1,6 na chamowni pokazuje ponad 100km Mitsu zaniżało wynik na początku produkcji. Wszyscy mają te 103km. Przyśpieszenie cudowne jak na seryjny silnik. Po wyczuciu samochodu schodzi się poniżej 9sek do 100km/h Kompletnie nie awaryjny
Biegi wchodzą płynie i bezproblemowo. Czuć sportowy klik podczas zapinania biegu. Nigdy nie sprawiła mi żadnego problemu a często lubię się pościągać.
Majstersztyk w samochodzie za tą cenę. Czego chcieć więcej, Od małego samochodu o zacięciu sportowym. Delikatni mogą marudzić na sztywność zawieszenia, ale tak miało być. Prowadzi się doskonale, czujesz auto i prowadzenie.
Jest dobrze. Niska przednia szyba raz ułatwia walkę z ostrym słońcem a drugi raz utrudnia doglądanie światła wysoko ustawionego podczas postoju na skrzyżowaniu.
Brak negatywnych uwag. Wszystko jest na swoim miejscu i doskonale wykonane. Wiadomo gdzie i czego szukać.
To auto to perfekcja w ogrzewaniu i klimatyzacji. Każdy kierowca doceni colta pod tym względem. Najszybciej grzejące się auto w zimę jakie tylko dotykałem. Nowe auta czy stare nie mają szans. Ciepło wali już po 1-1,5km od rozruchu. po 3km trzeba przykręcać bo parzy. Klima perfekcja, zawsze chłodzi nawet podczas postoju (a to nie takie oczywiste w innych autach) jest bardzo mocna i wydajna.
Dla 2osób perfekcja. Dla rodziny też wystarczy, raz jechałem większa drogę na tylnej kanapie nawet tam podróż nie męczy. Bagażnik spory wystarczający.
Jest ok takie jak powinno być w mniejszym samochodzie o zacięciu sportowym. Lepsze miałoby sens ale w limuzynie.
Tutaj bosko. Jeżdżę na benzynie. 7L przy jeździe naprawdę sportowej w mieście? Raz udało mi się dobić pod 9L ale cały czas ostra jazda plus korki. Może być lepiej przy takich osiągach? Minimalnie spalił mi coś ok 5,7L na 100km
Lepiej być nie może. Obecnie za te pieniądze nie kupisz nic lepszego. ewentualnie szukać Colt CA (IV). Na co dzień jeżdżę Grande Punto służbowym to auto to tragedia przy colcie. Jak bym miał teraz zacząć jeździć corsą czy golfem chyba bym się popłakał.
Nic się nie dzieje. Raz wymieniłem Łącznik cewki ale to też zużycie z racji eksploracji (jak kable zapłonowe)
Nic kompletnie nic. Jestem zawsze pewien że dojedzie na miejsce bez marudzenia. W innych autach zawsze była jakaś obawa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

6,6