Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VII Hatchback 3d

Krzysztof K. , 12 lat temu
Silnik 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW
Rok produkcji 2009
Mitsubishi Colt VII Hatchback 3d 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce to krótko mówiąc \"żyleta\". Wręcz można wybić przednią szybę głową jak ktoś nie zapnie pasów :D
Colt to bardzo fajne auto, przyzwoicie się prowadzi, przyzwoita cena. Szczerze mogę polecić jeśli ktoś szuka aut w tej klasie.
Silnik gdy się go odpala \"na zimno\" ma coś w rodzaju \"ssania\" tzn początkowo obroty wskakują na 1500 obr/min po czym stopniowo maleją do standardowych 800-900. Jak się rozgrzeje jest bardzo cichutki. Jeśli chodzi o kulturę pracy podczas jazdy jest po prostu normalna, bez rewelacji. Elastyczność przyzwoita, najlepiej odczuwalna tak od ok 3500 obr/min. Generalnie silnik jest w porządku :)
Biegi wchodzą z lekkim oporem, natomiast nie przeszkadza to absolutnie z normalnej jeździe. Raz na jakiś czas kłopot może sprawić włączenie \"jedynki\". Generalnie skrzynia jest całkiem O.K.
Układ jezdny w porządku, na równej drodze jedzie jak \"przyklejony\". Na dziurach troszkę gorzej bo dość głośno a i opony 195/50 nie dają takiego komfortu. Ale oceniając całokształt też jest O.K.
Widoczność O.K, nie będę oryginalny jeśli powiem że dość szerokie słupki boczne trochę przysłaniają (szczególnie na łukach).
Wszystko na swoim miejscu, ale jak ktoś nie ma fabrycznego radia to bardzo traci. Jest w nim np przełącznik do zmiany wyświetlania danych na wyświetlaczu komputera (spalanie, zasięg itd.) A propos radia wg mnie gra świetnie. Może nie jest to audiofilski sprzęt ale naprawdę daje radę. Bardzo czysty dźwięk.
Wszystko w normie ze wskazaniem na dobrze. Mój Colt ma ponad 30 000 km i nadal wszystko pachnie z nawiewów.
W tej dziedzinie i w tej klasie aut chyba nie znajdzie się lepszego od Colta. Rewelacja. Miejsca jest jak w aucie o klasę wyższą.
Wyciszenie mogłoby być lepsze. Wszystko zależy od obrotów na jakich się jedzie. Najfajniej jest przy prędkości ok 90 km/h. Ale ogólnie jest O.K.
Po trasie potrafi zejść do ok 4,4 l/100 km, po mieście trzeba pomnożyć to przez 2. Ale i tak jest według mnie dobrze.
Wydaje mi się, że ciężko znaleźć coś z podobnym wyposażeniem za podobną cenę. Jakość wykonania jest na dobrym poziomie więc tutaj też 5. :)
Jak na razie bez zarzutu. Trochę drogi serwis ale jak komuś nie zależy zbytnio na gwarancji to da się oszczędzić jakieś 70% kosztów. W ASO byłem tylko raz, teraz mimo że straciłem gwarancję wolę normalnego mechanika. Można zaryzykować bo w nowym aucie jest bardzo niewielka szansa żeby cokolwiek się zepsuło.
Nie stwierdzono.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW [l/100km]