Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VII Hatchback 3d

alien, 10 lat temu
Silnik 1.3 MIVEC 95KM 70kW
Rok produkcji 2012
Mitsubishi Colt VII Hatchback 3d 1.3 MIVEC 95KM 70kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Inne : duża przestrzeń z przodu.
Ogólnie samochód może i nie jest zły ale... właśnie jest to ale. Bardzo mnie przeraził hałas podczas jazdy (opony mam Goodyera), niby po mieście tego nie słychać ale na trasie szok. Rozbawił mnie gość w serwisie, bo powiedził \"to pan jak kupował samochód to tego nie wiedział, że nie ma wyciszenia\". Otóż drogi panie NIE ! Tak samo jak zgłosiłem, że piszczą szyby podczas otwierania,i że odłażą plastiki, usłyszałem \"to przecież tani samochód to nie można oczekiwać cudów\". Nie wiem jak dla tego pana ale dla mnie 35 tys za samochód to sporo. Fotele jak dla mnie niezbyt wygodne, bardzo słabe trzymanie na boki, siedziska długie, mogą być. Chyba trochę się złapałem na hasło \"japońska jakość\" jaką mi mówił sprzedawca. Samochód ma co prawda japoński silnik ale cały samochód jest składany w holandii. Może za dużo oczekiwałem od marki Mitsubishi. Niedawno miałem okazję przejechać się Mazdą 2 i to jest klasa sama w sobie, no może droższy ale warto, mnie nie było niestety stać. Niestety fatalna jakość obsługi po zakupie samochodu. Czuję się, \"że skoro kupiłem samochód ,to teraz to mój problem i totalna olewka ze strony sprzedawcy\", to przykre, zwłaszcza, że planuję zakup trochę większego samochodu i zastanawiałem się na Lancerem i sprzedawca o tym wiedział, pewnie mi nie wierzy. Napewno nie kupię więcej żadnego Mitsubishi, rozczarowałem się i to bardzo.
Silnik całkiem dobrze sobie radzi z tym samochodem. Elastyczność przeciętna, no ale to nie silnik z turbiną. Dobrze idzie powyżej 4 tys ale wtedy hałas masakryczny.
Bardzo dobra skrzynia biegów. Biegi wchodzą precyzyjnie, czasami problem z wstecznym.
Dość dobrze się prowadzi, dobrze trzyma się drogi, niestety brak ESP nawet za dopłatą trochę wstyd.
Niestety tu dość przeciętnie, grube przednie słupki ograniczają widoczność szczególnie przy dojeździe do skrzyżowania można niezauważyć nadjeżdżającego samochodu. Do tyłu nienajgorsza. Plus za duże lusterka.
Wszystko pod ręką, choć pokrętła nawiewu i klimatyzacji jak dla mnie za duże, schowek klimatyzowany ale słabo.
Chłodzi w miarę, nie wiem jak grzeje :)
Bardzo dużo miejsca jak na mały samochód. Tu można dać spokojnie 5+
Tu jest szok !!! Głośny jak diabli. Powyżej 100 km/h masakra. Brak wyciszenia między kabiną pasażerską a silnikiem. Jak dla mnie to duży minus !
Na razie samochód przejechał mała ale mogę stwierdzić, że jest dość dobrze. Na trasie do 5.5-5.8 w mieście to ciężko stwierdzić ale około 7-7.5 nie ma dramatu. Przeglądy dość drogie jak dla mnie, bo z tego co usłyszałem przy zakupie, to pierwszy przegląd gwarancyjny około 700 zł.
35 tys to może nie za wiele jak na mały samochód ale... słaba jakość wykończenia.
Tu się rozczarowałem. A to odłazi jakiś klips trzymający plastik, a to piszczą strasznie szyby podczas otwierania i domykania. Słabe spasowanie elementów jest aż nadto widoczne. Mam niby gwarancję ale wkurza takie niedopracowanie.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 MIVEC 95KM 70kW [l/100km]