Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VII Hatchback 5d

traper77, 13 lat temu
Silnik 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi Colt VII Hatchback 5d 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Żleta. Kiedy hamuje żona to gdyby nie pasy łapałbym się maski po drugiej stronie szyby
Mam wersją z automatyczną skrzynią biegów - kupowana z myślą o żonie (wiadomo dlaczego). Autko naprawdę mnie zaskoczyło in plus. Silnik nawet dość dynamiczny jak na taką pojemność, z automatem sprawdza się całkiem dobrze, chociaż mnie troszkę denerwuje zbyt długa jazda na jedynce, zwłaszcza kiedy prowadzi żona :-)).
Silnik naprawdę fajnie pracuje, ma sporą elastyczność i dynamikę ( oczywiści jak na taką pojemność). Jak się go pogoni to i spod świateł wystrzeli jak rasowy palacz gumy :-))
U mnie automatyczna. Wygodna na miasto, szybko się człowiek przyzwyczaja. Dość dobrze zestawiona chociaż ja bym może nieco poprawił przejście z jedynki na dwojkę. Dalej jest idealnie.
Dobrze wybiera nierówności, trzyma się drogi przyzwoicie. Nawet przy bocznym wietrze pomiomo tego , żet o jednak wyższy samochód nie odczuwałem takiego myszkowania po drodze jak w mojej niższej i cięższej Carismie. Na zakrętach lekko nadsterowny. Ogolnie nie za bardzo jest się do czego przyczepić ale i bez fajerwerków, czyli jest ok.
Ogólnie dość dobra. Duża wadą jest natomiast przedni słupek. Chyba zostało to glęboko przemyślane bo jest dokładnie tam gzie go nie powinno być. Przy skręcie w lewo trzeba się trochę pogimnastykować, żeby przypadkiem nie wziąć na maskę pasażera na gapę.
Tu się nie można za bardzo rozpisać. Wszystko jest tam gdzie powinno być. Instrukcję w zasadzie można nie otwieraną zostawić w schowku , a jużci chłodzonym.
Nie mam nic do zarzucenia. Zarówno jeżeli chodzi o klimatyzację jak i o ogrzewanie. Dość ciche i bardzo wydajne
No tu to pojechali. Miejsca dla pasażerów jest znacznie więcej niż w samochodach, którymi dotychczas jeździłem ( bez kitu) natomiast bagażnik nie zaskakuje. Ale można w nim zmieścić bagaż dla 3 osobowej rodziny na powiedzmy 10 dniowe wakacje
Wnętrze dość ciche. Wytłumione dobrze zarówno silnik jak odgłosy pokonywanych nierówności.
Powiem tak. Nie przykładałem się do dokładnego liczenia, ale trochę paliwa spożywa. Nie to żeby jakiś dramat, ale jednak liczyłem, że będzie nieco mniejsze, średnio ok 7-7,5.
To jednak subiektywne odczucie. Ja w każdym razie nie żałuję wydanych pieniędzy
Jak do tej pory odpukać nic
Jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW [l/100km]

7,3
7,2
7,9
6,8
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Colt VII Hatchback 5d 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW
7,9
Mitsubishi Colt VII Hatchback 5d