Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VII Hatchback 5d

nie jestem właścicielem, często tego auta używam, 6 lat temu
Silnik 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW
Rok produkcji 2009
Mitsubishi Colt VII Hatchback 5d 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy zielonym świetle się nie zawstydzisz. Pokonasz nie jednego z 1.6 czy 2.0 jeżeli są cięższe.
Zwinny, lekki, plastikowy w środku. Dużo miejsca. Ekonomiczny. Może nie najlepiej wyciszony. Moim zdaniem super auto o naprawdę ciekawym wyglądzie.
Dzięki niskiej wadze auta, silnik jest niezwykle dynamiczny, zrywny i oszczędny. Pokonasz nim niejednego Forda Mondeo, czy inne ciężkie krowy. Na autostradzie pali niestety więcej przy silnych wiatrach (jest leciutki i dość wysoki, więc trochę taki żagiel niestety). Nie brak mu mocy do wyprzedzenia TIRów, ale przy utrzymaniu 140km/h pali dużo więcej niż przy 110km/h i jest hałaśliwy. Polecam być u celu godzinę później, ale mniej przy tym spalić paliwa.
Nie jest źle, ale wrzucenie wstecznego wymaga trochę sztuki.
Cudownie. Bardzo zwrotny samochód.
Najbardziej podoba mi się wkurzona twarzyczka Colta. Jeżeli chodzi o rdzę, nie spotkałem się jeszcze z zardzewiałą VII generacją. Chyba z zardzewiałą VI też nie. Ładna gama kolorów.
Trochę ograniczają widoczność na boki słupki przednie, poza tym tylna szyba być może nie zdradza za wiele. Poza tym ok. Lusterka boczne są duże.
Miód malina. Szkoda tylko, że wszystko w środku jest z takiego plasticzku. Nawet polonez ma ciekawszą deskę rozdzielczą :\ .
Wystarczająco dobrze.
Każdy się pomieści. Jedyne co to nieduży bagażnik.
Hałas na autostradzie może być męczący. Nie jest to limuzyna, więc wyciszenie jest mocno standardowe.
Niezawodny i mało pali. Oleju nie bierze.
W tej cenie otrzymujemy ciekawe auto, w którym jest wszystko co potrzebne. Polubiłem ten samochodzik za jego dynamikę.
Przy zakupie warto sprawdzić zawory u dobrego mechanika.
Jeszcze nie nastąpiły.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW [l/100km]