Ocena kierowcy - Mitsubishi Eclipse Cross SUV

Silnik 1.5 T 163KM 120kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Mitsubishi Eclipse Cross SUV 1.5 T 163KM 120kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Silnik i współpraca ze skrzynia /tak odradzana/ CVT rewelka !!!!! . Oczywiście do tego samochodu i jego zastosowania.
ECLIPSE CROSS 1,5 Turbo 163 KM 2WD CVT. Po wszystkich ocenach, które przeczytałem miałem obawy co do swojego wyboru (w momencie odbioru samochodu). Po okresie roku kiedy użytkuje samochód mogę z cało pewnością polecić samochód. Jest bardzo komfortowy, cichy i wcale nie tak paliwożerny jak czytałem (ale o tym poniżej w kosztach eksploatacji). Aktualny przebieg 21900 km - 1 rok. Szczerze polecam !!!
Bardzo dynamiczny i cichy. Błyskawicznie reagujący na polecenia z pod pedału gazu.
CVT - mówią, że porażka, że silnik wyje. Ja powiem, że trzeba wziąć poprawkę na to jak lubimy jeździć czy wygodnie, komfortowo czy chcemy czuć przyspieszenie (wciskające w fotel) lub zachowanie rodem z samochodu sportowego. Eclipse Cross jest autem dla kogoś kto szuka komfortu, wygody, cichego i nowoczesnego pojazdu. Wtedy będziesz zadowolony. Drugi samochód w domu to Tiguan ze skrzynia DSG - wcale nie jest lepiej. Owszem na polecenia kierowcy biegnące spod pedału gazu potrafi wykonywać szybciej ale tez nie zawsze. Czasem podczas włączania się do ruchu ma spore opóźnienie. Często występuje niepotrzebne zupełnie redukowanie biegów o 2 w dół po czym po dosłownie 10 sekundach wraca na najwyższy bieg.
Trzeba się przyzwyczaić, że z drogi czuć wszystko. Nie ma efektu odizolowania od nawierzchni. Przy prędkościach powyżej 140 km/h przy bocznych podmuchach czuć nacisk wiatru na płaszczyznę boczną samochodu. Trzeba uważać (to na pewno efekt niskiej wagi samochodu).
Przestronna, wygodna, w nowoczesnym kształcie. Nam z Żoną bardzo się podoba - szczególnie (tak kontrowersyjny) tył samochodu. Dla nas pięknie wygląda !!!!
Bardzo dobrze, wbrew krytykowanej tylnej szybie i znajduj acym się na niej spoilerze. Stawiam tezę, że gdybym musiał bez "wspomagaczy" tj kamer, czujników zaparkować blisko ściany to Eclipsem zbliżę się do ściany bardziej niż Tiguanem. Wbrew pozorom widoczność do tyłu jest lepsza. Dodatkowo kiedy podróżujesz wieczorem lub w nocy tak na prawdę nie jest potrzebne fotochromatyczne lusterko wsteczne większość świateł zatrzymywana jest przez tylny spoiler.
Nooooooo, tutaj jest po japońsku. Konia z rzędem komuś kto w szybki sposób poradzi sobie np z dodaniem do stacji multimedialnej ulubionych kontaktów, albo odnajdzie miejsce gdzie trzeba zmienić datę :-) !!!!!! Krótko mówiąc interfejs mało intuicyjny i trzeba się przyzwyczaić. Gładzik działa super, praktycznie w ogóle nie sięgam do wyświetlacza. W Tiguanie - pełna prostota, nawet dziecko, które nigdy nie siedziało za sterami poradzi sobie.
Nawet w największy upał było ok. Nie odczuwaliśmy braku odrębnych nawiewów na tylną cześć samochodu.
Super wygodnie. Fotele mogłyby mieć silniej wyprofilowane i twardsze boczki (mi osobiście odpowiada).
Do 120 km/h bardzo cicho. Powyżej robi się głośno, choć prędkość dotkliwa to dopiero powyżej 150 km/h.
Koszty utrzymania, praktycznie żadnych dodatkowych poza paliwem. I tutaj zatrzymam się na moment dłużej. Realne spalanie po okresie ponad 21000 tysiącach km w ciągu roku (więc chyba mogę się czymś z Państwem podzielić). Trasa droga krajowa, średnia prędkość 55 km/h (czyli od 50-80 km/h) 5,8l - tak to prawda !!!! Autostrada, prędkość 120-140 km/h - 9,5l. Jadąc szybciej 150 - 160 km/ h będzie 11,3l. Miasto odcinek 3,5 km, mnóstwo świateł (stale start i stop) 10,6l. Średnie spalanie na ok 600 km przejechanych na zbiorniku (ruch mieszany miasto/autostrada, dojazdy do pracy) wahało się pomiędzy 8 a 8,2l / 100 km.
Wydaje mi się, ze trudno znaleźć samochód tak wyposażony w tej cenie.
Nic się nie wydarzyło. W tym samym czasie (no prawie Tiguan ma 1,5 roku - 2 usterki - światła mijania i wycieraczki).
Nic się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T 163KM 120kW [l/100km]