Szukaj

Informacje o Mitsubishi Eclipse Cross

Lata produkcji: 2017 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Mitsubishi Eclipse Cross produkowany jest od roku 2017 i nie ma nic wspólnego, poza inspiracją i w części wspólną nazwą, ze sportowym coupe o nazwie Eclipse, które produkowane było do 2011 r. Mitsubishi Eclipse Cross, dla którego pierwowzorem były prototypy z roku 2013 i 2015, noszące nazwy XR-PHECV oraz XR-PHEV II, należy do segmentu kompaktowych crossoverów i w gamie Mitsubishi zajął miejsce pomiędzy mniejszym ASX a większym Outlanderem. Eclipse Cross powstało na platformie podłogowej Mitsubishi GS Platform, która została opracowana w kooperacji z koncernem DaimlerChrysler (na tej samej platformie zbudowano także m.in. model Grand Lancer).
czytaj więcej
Powagosław

Bardzo „lexusoidalny”, mam w ogóle nadzieję, że nie jest zbyt japoński jak na europejski rynek, bo Eclipse Cross ma potencjał na udaną karierę w tej części świata. Nawet pomimo wziętej z kapelusza nazwy.

~Powagosław
Luzacjusz

Mitsubishi ze swoim nowym designem w końcu budzi się z bardzo długiego snu. Tylko nie patrzcie na niego z tyłu. Z przodu super, z boku piękna sylwetka w kształcie klina, ale z tyłu coś dziwnego.

~Luzacjusz

Mitsubishi Eclipse Cross – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Mitsubishi Eclipse Cross

Liczba ocen: 11
Ogólna ocena
4,7 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Wyciszenie + Całokształt + Silnik

Wady

- Widoczność - Ergonomia - Koszty utrzymania

Wybrane oceny

4,9
~Cezary
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Mitsubishi Eclipse Cross
Bardzo przyjemny nowoczesny suw , silnik dynamiczny , przy spokojnej jeżdzie oszczędny , w środku dużo miejsca , mały bagażnik , przesuwana tylna kanapa ,dla rodziny 2+1 .. Bardzo zwrotny , w środku bardzo ładnie wykończony , z zewnątrz wedle gustu , mi się bardzo podoba .
4,4
~Adas
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Mitsubishi Eclipse Cross
Auto jak dla mnie rewelacja. Skrzynia CVT z predyfiniowanymi 8 biegami to misttrzostwo. Wyciszenie na wysokim poziomie. Olbrzymia przestrzeń wewnątrz, niestety kosztem bagażnika. Spalanie- autostrada 140,9L..drogi krajowe do 90 ponizej 7L mozna spokojnie zejść. Bardzo dobra dynamika. Rewelacyjny skręt co ułatwia parkowanie w mieście. Bardzo dobra widoczność nawet przez tylną szybę
4,7
~Franz Maurer
SUV 1.5 T 163KM 120kW
Mitsubishi Eclipse Cross
Auto wygodne, ciche, zrywne, ale też przy tym łakomy na paliwo. Denerwujące plastki w bagażniku, rysują się dosyć szybko. Fajne chowanie rolety do bagażnika, ale boki wystają poza obrys podnoszonej podłogi i można ją uszkodzić. Kiepska regulacja HUD. Auto robione pod niskich Azjatów, więc wysoki kierowca, typu Zachar , miałby problem z regulacją wyswietlacza. Przy moim wzroście 176 cm jeszcze jest ok.
Mitsubishi Eclipse Cross