Ocena kierowcy - Mitsubishi Eclipse Cross SUV

Paweł, 3 lata temu
Silnik 1.5 T 163KM 120kW
Rok produkcji 2019
Mitsubishi Eclipse Cross SUV 1.5 T 163KM 120kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika silnika. Spalanie. Nie rozumiem wpisów z tak wysokimi wartościami. Wynika to z braku umiejętności jazdy. Mimo, że na dotarciu i spalanie jeszcze mi być może spadnie przy delikatnej jeździe tzn. hamowanie silnikiem, wyprzedzające myślenie, jazda ze stałymi prędkościami, na możliwe niskich obrotach itp. Dla mnie wyjątkowo oszczędny samochód (manualna skrzynia). I tak nikt nie uwierzy. Trasa Szklarska-Jelenia 4.7. Oczywiście często z górki, serpentyny. Potem 5.4. Prędkości 60-80 i 90- 120. Autostrada 120-130 spalanie 6.3 -6.5. Ale oczywiście mało kto tak jeździ. Potem ogląda się tylko skutki czyjejś głupoty.
Bardzo pozytywnie . Wysoka jakość materiałów wykończeniowych w środku. Samochód wykonany z dużą starannością. Mogę ocenić Eclipse przez pryzmat poprzedniego bardzo udanego samochodu tej marki mianowicie Lancera. Widać, że producent pozostawił to co srawdzało się w tamtym aucie i jakby dopracował i dołożył jakości. Porównując z konkurencją w tym segmencie nie ma sobie równych.
Bardzo energiczny jak na takie auto.
Manualna skrzynia precyzyjna. Jednak mogło być lepiej. W Lancerze było podobnie .Tu powinni się bardziej postarać. Może kwestia dotarcie. Z upływem czasu coraz precyzyjniejsza.
Doskonale prowadzenie. Jeździłem bardzo dużo w górach. Nie rozumiem krytyki dotyczącej jakiejś podsterowności, wychylania na boki. Krytyka pseudo ekspertów. Idealnie do cywilnej jazdy. Wystarczająco twardy i komfortowy.
Trudno w tej chwili ocenić jakość.
Bardzo dobra. Szczególnie lusterka boczne. Słupki wąskie. Więc nie widzę problemu z zauważeniem pieszego ( odnoszę się do obejrzanego testu Pani pseudo ekspertki) Tylna szyba widoczność bez problemu.
Wszystko we właściwym miejscu.
Tu jak zwykle w tej marce również wysoki lpoziom. Produkują b dobre klimatyzacje.
Tu chyba największe wrażenie.
Do 140 cicho. Potem odrobinę głojśniej. Uszczelki, wyciszenie silnika ok. Wyższe wersje wyposażeniowe grubsze szyby i ogólnie lepsze wyciszenie.
Koszty jak w tej klasie. Sądzę że potem znacznie taniej niż konkurencja. Przerobiłem to z Lancerem. Myślę że się nie zmieni.
Dużo więcej elementów wyposażenia za tą samą cenę co konkurencja.
Nic. Na razie za wcześnie.
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T 163KM 120kW [l/100km]