Ocena kierowcy - Mitsubishi Eclipse I

alonzo, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 4WD Turbo 192KM 141kW
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mitsubishi Eclipse I 2.0 i 16V 4WD Turbo 192KM 141kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Inne : napewno moc , miałem wcześniej opla calibrę 4x4 turbo ( 204 konie ) niby ta sama moc a jednak eclipse jest szybsza i mocniejsza może nie chodzi tu o prędkośc maks. ale o zebranie np. jadę s prędkościa 150 km / h i wciskam pedał przyśpieszenia do końca - bez porównania !!! po za mocą napewno linia nadwozia uważam że jest nie powtarzalna
nie będę się dużo wypowiadał powiem tak ten samochód trzeba po prostu mieć !!! miałem calibre turbo nissana 200 sx turbo i z tych trzech wozidełek wybrałbym eclipse
ponieważ ma dość dużą turbosprężarkę to ma też tzw. turbo dziurę przez co jest mało elastyczny ale przecież to normalne zjawisko po za tym wzorowe osiągi nieziemsko wciska w fotel , 210 koni w zupełności wystarczy żeby zawstydzić użytkownika BMW na światłach ;)
precyzyjna , biegi wchodzą ciasno tak jak przystało na samochód sportowy , bardzo precyzyjnie
super , trzyma się drogi niczym bolid formuły 1 :) napęd 4wd również robi swoje
jak dla mnie ok nie widzę żadnych wad ani zalet jeśli chodzi o widoczność , na pewno nie jest taka jak autobusie turystycznym man ale drogę dobrze widać ;)
to jest to co lubię w samochodach sportowych wszystko pod ręką to co potrzebne , wydaje mi się że plastiki mogłyby być lepiej spasowane czasami dokuczliwie skrzypią no przynajmniej w moim egzemplarzu :/
wszystko ok nie zwracam szczególnej uwagi na to , klima jest chłodzi dobrze a czy w samochodzie będzie ciepło po 2 czy po 5 minutach to dla mnie żadna różnica
mam 197 cm , troszkę mi nie wygodnie ale mój wzrost robi swoje więc to nie wina samochodu ;)
super , cichutko , słychać lekko szum turbinki :D bardzo przyjemny głosik :)
ciężko mi się wypowiadać , jakby nie było jest to silnik benzynowy turbodoładowany więc swoje musi spalić w końcu to nie tdi :) heh ja z reguły wciskam pedał przyśpieszenia lubię dynamiczną jazdę w końcu do tego stworzono ten samochód - miasto 16 , trasa 12 ( poniżej 160 km / h nie schodzę ) a w cyklu mieszanym naprawdę różnie ciężko mi określić czasami spali mi 10 l na 100 km a czasami spali mi nawet 25 l na 100 km
mało awaryjny , niby części drogie ale skoro nic sie nie psuje to co z tego że drogie oprócz naprawy turbinki a z tego co mówił mechanik uszkodziła sie przez głupotę to wydaje mi się autko naprawdę godne polecenia , tylko że spala dużo benzyny ale które 2 litrowe turbo nie spala ;] za 20 tys. zł można kupić moim zdaniem rasowy sportowy uliczny samochód który dostarczy zapewne dużooooo emocji kierowcy ;)
jednym słowem jeżeli chodzi o drobiazgi to jest ok nic nie wymieniałem oprócz podstawowych części eksploatacyjnych takich jak olej filtry paski klocki itp.
tu jestem mało zadowolony niestety , przy przebiegu około 130 tys. km siadła turbina :/ ale dało ją się naprawić z tego co pamiętam co mówił mi mechanik to siadły jakieś łożyska w turbinie , no mało przyjemna sprawa bo troszkę kosztowała naprawa , po za tą usterką żadnych przygód nie miałem z tym samochodem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 4WD Turbo 192KM 141kW [l/100km]

14,7