Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VI Hatchback

mobilmarek@yahoo.ie, 15 lat temu
Rok produkcji 1991
Mitsubishi Galant VI Hatchback 1.8 90KM 66kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Inne : Ergonomia i przestreń w samochodzie.
Zagazowany nie szaleje, ale jak jeździmy na benzynce jest naprawdę dobrze. Jak na tą pojemność moc nie powala, ale czy jadę sam, czy z 4 osobami, prawie nie czuć różnicy. Bardzo ładny dźwięk pracy.
Ja nie mam żadnych zastrzeżeń, czasami jeżdżę nowszymi samochodami znajomych czy rodziny i nawet te młodsze o kilka lat nie mają tak dobrej skrzyni.
Stosunkowo wysokie zwieszenie pozwala na komfortową jazdę po polskich drogach. Na początku myślałem, że wysoko zawieszony tył będzie przeszkadzał w szybszym wchodzeniu w zakręty, ale nawet jeśli lekko zarzuci, jest wyjątkowo łatwy do wyprowadzenia, poza tym to nie jest auto sportowe.
Zupełnie bezproblemowo. W Szczecinie jest masa rond, w innych samochodach, musiałem się odrobinę wychylić dop przodu żeby po nich bezpiecznie jeździć, w tym samochodzie nie mam tego problemu.
Do klamki pasażera daleko ;) Wszystko we właściwym miejscu, dużo wygodnych schowków. Bardzo wygodne miejsce na sprzęgnogę. Jedynia malutka wada - przy opuszczonej kierownicy nie wszystkie przyciski widoczne. Dźwignia zmiany biegów jest umieszczona idealnie - nie muszę podnosić ręki z podłokietnika.
Wydaje mi się że odrobinę wolno się nagrzewa, ale to raczej problem do naprawy niż wada modelu bo wszyscy inni użytkownicy, których znam są bardzo zadowoleni.
Genialnie, 5 osób podróżuje w komforcie, a w bagażniku spokojnie może jeździć spory pies.
Przy 120 zaczyna szumić, ale to chyba nie jest dziwne przy aucie które ma 17 lat. Przy 180 jest głośno, bardzo głośno.
Zużycie paliwa jak na ten rocznik, pojemność i wielkość nie może być chyba lepsze. W mieście na gazie bierze 11 litrów, na bezynie 9,5 przy bardzo dynamicznej jeździe. W trase na gazie nie liczyłem, na benzynie mieszczę się w 7 litrach. Ceny napraw - jak za każde inne auto, japończyków coraz więcej i odchodzi do przeszłości baja o kosmicznych cenach części. Zresztą to auto się nie psuje. Jedyna naprawa jaką zrobiłem, to wymiana sprzęgła bo je zajeździłem (robię ok 25 tys rocznie po mieście) i z racji wieku już mu się należało (jeszcze działało całkiem sprawnie) xzapłaciłem za części i robociznę ok 500 zł.
Za zadbaną sztukę trzeba zapłacić więcej niż za inne marki/modele z tego samego rocznika ale się połaca.
Żarówka mi się przepaliła jedna ;)
Sprzęgło się starło, ale to bardziej kwestia mojej jazdy i wieku samochodu. Po wymianie jest oczywiście super. Poza tym żadnych niespodzianek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,5