Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VI Hatchback

Krzyżak mitsubishifan@wp.pl, 22 lat temu
Rok produkcji 1991
Mitsubishi Galant VI Hatchback 1.8 90KM 66kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Nigdy mnie nie zawiódł. Jeździ się wygodnie, tanio i bezpiecznie. Jak na auto z tego roku sprawuje się rewelacyjnie. Ponadto ma taki wygląd, że nie można go z niczym pomylić. Jest rzadko spotykane, nie trzeba tuningować, bo i tak się wyróżnia :) Nawet ceny części nie są wygórowane - np. termostat kupiłem za 21 PLN. W zasadzie dokucza tylko brak jakiejkolwiek literatury po polsku. Na szczęście mam instrukcję obsługi po niemiecku i dużo opisów po angielsku.
Silnik sprawuje się doskonale. 150tkm, zero wycieków, zero brania oleju. Przyśpieszenie w normie - 11 s do 100.
Niestety - to jest element, który szybko pada. To znaczy biegi wchodzą jak w masełko, ale szybko siadają synchronizatory. Przy dwójce jest u mnie mały zgrzyt, ale tylko przy zimnym silniku. Zawsz można kupić automat - wygodny i ekonomiczny. Poza tym przez 150tkm nie zmieniałem w niej oleju - już niedługo to zrobię - może się polepszy.
To jest popisówa - ponad 10 lat, a robię nim takie manewry... W nowszysch Galantach jeszcze go poprawili.
Dużo przeszklonych powierzchni, ponadto regulowane siedzenie, które można podwyższyć.
Wszystko co potrzebne pod ręką. Ogromne :) zegary, dużo bajerów.
Świetne. Można sobie ustawiać różne tryby nawiewu na różne części auta. Ogrzewanie działa szybko. W zimie, po 2-3 minutach jazdy mam gorący silnik.
W końcu to duże auto, więc przestrzeni jest dość. Nawet w C-klasie siostry z 1995 r jest mniej miejsca.
Podczas jazdy w zasadzie dokucza tylko szum powietrza. Ale to dla tych lubiących szybką jazdę. Przy 150 km/h jeszcze w normie - można nawet po cichu rozmawiać, szybciej nie jechałem.
To jest naprawdę duża zaleta - średnio 7l/100km, przy takim silniku to rewelacja.
Egzemplarze używane mają w miarę dobre ceny. Gorzej z nowymi, ale to wina naszych przepisów, które dla japończyka podbijają cenę o 40% cło. Za to jakość - prawdziwie japońska.
Z drobiazgów to raczej nic się nie zepsuło. Wszystkie urządzenia działają jak w nowym wozie.
Patrz wyżej :) Popsuł się jedynie termostat i czujnik temperatury, wymieniłem sam za 65 PLN (obie rzeczy) - do tej pory (3 lata) bez problemu. Ale termostat to często pada, nawet w nowych samochodach (np. nowe BMW 3).

Mitsubishi Galant VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Mitsubishi Galant VI Hatchback