Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VI Sedan

Okres użytkowania: 5 lat
Mitsubishi Galant VI Sedan 1.8 Turbo-D 75KM 55kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : Pasek rozrzadu nie zapomniec wymienic
Kocham ten samochód, ma u mnie dożywocie, od 2 lat jest jak perpetum mobile, jeździ mimo ze juz nie inwestuje w niego a on nie che się popsuć. Następny tez pewnie bedzie Misiek tylko kiedy bo ten nie chce nawalic ;) naprawdę jakość tych autek robi wrażenie, mimo wieku ten samochód jest świetny
Ogólnie to nieźle, super elastyczny, klekocze tylko na luzie, nie bierze oleju, nie psuje sie. Swietny w trasie turbo daje malego kopa, kiedys jechalem nim 190km/h. Moim problemem jest ze mam lekko pęknięta głowice(o tym dalej) wiec czasami bierze trochę płynu chłodniczego szczególnie w zime.
REWELACJA mimo wieku biegi leciutko i precyzyjnie.
Komfortowy a nie sportowy, ładnie wybiera nasze nierówności, niezniszczalny
Jak to sedan trzeba pamiętać ze ma wielki kufer i duże zwisy z przodu i tylu. Lusterka rewelacja.
Bardzo wygodna pozycja za kierownica (fotele cudo) minus - włącznik ogrzewania szyby zasłonięty kierownica.
Brak klimy ale jest szyberdach, w zimie cieplutko robi sie juz po ok 1km !!!
Z przodu rewelacyjnie tyl podobno tez ale nie za bardzo wiem, bardzo wygodne siedzenia z przodu z podparciem lędźwiowym i podlokietnik (trasa wawa-hel bez wysiadania i nawet nie bylem zmęczony)
Tu juz nie tak kolorowo, do 100km/h jest ok, na jałowym biegu słychać klekot i ma wibracje, ale wtedy głośniej radio :) Mimo wieku nic nie skrzypi i nie puka.
Miasto ok 9L, trasa niecale 6L wiec naprawde super!
Kupilem 5lat temu za 6tyś teraz pewnie oddam na złom jak juz sie wrescie popsuje - ale nie żałuje Bardzo dobrze mi służy. Teraz zamierzam kupić rekinka kombi.
Samochód oryginalny z Japonii, duperele sie nie psuja a nawet sam sie naprawia (np czujnik otwarcia drzwi)
Przez to ze po zakupie za dłógo czekałem z wymiana paska rozrzadu to mi strzelil i remont silnika, regeneracja głowicy, a ze goscie sie słabo znali to musiałem po nich poprawiac u znajomego mechanika (maly remont). Jak by nie to to nie pamietam by cos powaznego sie stalo, jedynie eksplatacyjne czesci. NIGDY NIE ZAWIÓDŁ W DRODZE!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Turbo-D 75KM 55kW [l/100km]

9,5